صنایع استان کرمان عارضه‌یابی می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 301871
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 13:18
نایب رئیس اتاق کرمان:
نایب رئیس اتاق کرمان در نشستی که با موضوع "آسیب شناسی محیط کسب و کار استان کرمان" برگزار شد، بر عارضه یابی صنایع استان به صورت علمی، کارشناسی و بومی تأکید کرد.

نایب رئیس اتاق کرمان در نشستی که با موضوع "آسیب شناسی محیط کسب و کار استان کرمان"  برگزار شد، بر عارضه یابی صنایع استان به صورت علمی، کارشناسی و بومی تأکید کرد.

«سید مهدی طبیب زاده»، نایب رئیس اتاق کرمان با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه باید سه درصد از 5 / 8 درصد رشد پیش‌بینی شده اقتصاد استان (معادل 48 هزار میلیارد تومان) از محل ارتقا بهره‌وری حاصل شود گفت: پرداختن به این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نایب رئیس اتاق کرمان با تأکید بر ضرورت حفظ وضعیت موجود صنایع فعال و تلاش برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای نیمه فعال و بیکار شدن شاغلان در این صنایع افزود: تحلیل، آسیب شناسی و تدوین نقشه راه بهبود عملکرد و بهره‌وری واحدهای کسب و کار استان در قالب یک پروژه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در ابتدا عارضه‌یابی صنایع استان را با کمک دانشگاه کارآفرینی دانشگاه تهران و برای تعداد محدودی از صنایع آغاز خواهیم کرد، ادامه داد: در ادامه، این اقدام را بومی‌سازی و آن را به همه صنایع استان تعمیم خواهیم داد.

طبیب زاده افزود: اگر چه 78 درصد صنایع مشکل خود را عدم تامین نقدینگی عنوان کرده‌اند اما در واقع مشکل اصلی صنعت مشخص نیست زیرا همواره مشکلات تولید، بازاریابی، رقابت و... در صنایع استان وجود دارد.

در ادامه «مسعود رشیدی‌نژاد»، دبیرکل اتاق کرمان، پایش بنگاه‌های اقتصادی را بسیار مهم دانست وگفت: برای این کار در ابتدا پنج بخش از صنعت مد نظر قرار گرفته و باید عارضه‌یابی بر اساس ساختاری مشخص و با نظارت مرکز مطالعات و پژوهش‌های اقتصادی اتاق کرمان انجام شود.

رشیدی‌نژاد بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر استانداری کرمان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اتاق را در تحلیل و آسیب شناسی صنایع همراهی می‌کنند که باید از این فرصت پیش آمده بهترین استفاده را برد.

«رویا اسدی»، مدیر پروژه تحلیل، آسیب شناسی و تدوین نقشه‌راه بهبود عملکرد و بهره‌وری واحدهای کسب و کار استان کرمان نیز در این نشست گفت: در ابتدا، تحلیل‌ها و آسیب شناسی توسط تیمی از تهران و به صورت میدانی در کرمان با استفاده از روش های ثبت شده انجام می شود.

اسدی افزود: گاهی عارضه‌یابی‌ها در بعضی از صنایع با دریافت هزینه‌های بالا و بدون ارایه راهکار صورت می‌گیرد اما هدف از اجرای این پروژه در استان، کمک به صنعت و ارتقا بهره‌وری در استان است که الگوی ویژه‌ای در این رابطه پیاده خواهد شد.

وی بیان کرد: با انجام مراحلی از کار در تهران، تکنولوژی این عارضه‌یابی را به کرمان منتقل و آن را بومی سازی خواهیم کرد زیرا می‌خواهیم کار با ضابطه و روش شناسی ویژه پیش رود.

منبع: اتاق ایران 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید