تظاهرات مسلمانان پاریس علیه داعش | اتاق خبر
کد خبر: 301961
تاریخ انتشار: 23 آذر 1394 - 02:32
یک ماه پس از حملات تروریستی پاریس:
یک ماه پس حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) پاریس، مسلمانان این شهر به دعوت یک جمعیت اسلامی علیه 'بربریت' گروه تروریستی داعش تظاهرات می کنند.

 

 

به گزارشاتاق خبر از تارنمای رادیو «اروپ1» فرانسه، جمعیت اسلامی «برادران فرانسه» که جنبش اسلامی میهن پرست این کشور محسوب می شود، فراخوانی را برای تجمع امروز مسلمانان در «تروکادرو» پاریس منتشر کرد.
در این بیانیه با فراخواندن مسلمانان به واکنش علیه گروه تروریستی داعش، آمده است: به عنوان شهروندان فرانسه از هر مذهب و با هر گرایش سیاسی امروز برای آن که مبارزه با داعش یک اولویت محسوب شود و از همه امکانات نظامی، فنی، راهبردی، دیپلماتیک و تجاری ممکن برای نجات دادن دنیا از این گروه قاتل استفاده شود همصدا می شویم تا مردم در اینجا و آنجا بتوانند در صلح زندگی کنند.
«طارق اوبرو» امام جماعت مسجد «بوردو» نیز با اعلام حمایت از این بیانیه از همه مسلمان خواست تا علیه داعش بسیج شوند.
وی در گفت و گو با روزنامه فرانسوی «لو فیگارو» گفت: به عنوان یک مسلمان و به عنوان یک فرانسوی در تظاهرات امروز شرکت می کند.
گروه های اسلامی فرانسه همگام با سایر گروه ها و نهادهای سیاسی و مدنی این کشور، به سرعت پس از حملات تروریستی پاریس که به مرگ 130 تن و مجروح شدن 350 تن دیگر منجر شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.
شورای مسلمانان فرانسه خطبه ای را در محکومیت همه اشکال خشونت و تروریسم تنظیم کرد و برای استفاده در خطبه های اولین نماز جمعه پس از حملات پاریس در اختیار حدود دو هزار و 500 مسجد فرانسه قرار داد.
این شورا در بیانیه ای «تعهد تزلزل ناپذیر مسلمانان فرانسه را به پیمان جمهوری» و تعلق خاطر آنان را به ارزش های این کشور، یادآوری کرد.
مسجد جامع پاریس نیز یک هفته پس از این حملات از مسلمانان خواست در مقابل این مسجد به عنوان نماد اسلام در فرانسه تجمع کنند.
در بیانیه مسجد جامع پاریس با عنوان «نه گفتن به تروریسم و نسبت دادن اقدامات تروریستی به مسلمانان»، آمده بود: گردهمایی و تجمع همه شهروندان ضروری و بهترین پاسخ به افرادی است که می خواهند اختلاف و سوء ظن را به جامعه القا کنند.
شورای مسلمانان فرانسه (CFCM) در واکنشی سریع، «اتحاد و همبستگی» را در مقابل «حمله نفرت انگیز و شنیع» در فرانسه خواستار شد.
جامعه مسلمانان «روسنی» (Rosny) در منطقه «سِن سن دونی» (Seine-Saint-Denis) با ابراز نگرانی از افزایش اسلام هراسی در فرانسه، «جنایات» صورت گرفته را محکوم کرد.
«سلیم عماره» رئیس این جامعه اسلامی پیشتر در گفت و گو با رادیو «اروپ1» فرانسه با ابراز تاسف از این که «داعش جنایات خود را با نام اسلام صورت می دهد»، گفت: اسلام و مسلمانان بی گناه هستند. اسلام هراسی در فرانسه افزایش یافته و نگران آن هستیم که وضعیت بدتر شود.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید