راه‌حل جالب پلیس توکیو برای شکار پهپاد‌های سبک غیرمجاز و متخلف! | اتاق خبر
کد خبر: 302160
تاریخ انتشار: 23 آذر 1394 - 17:58
با افزایش روز افزون به کار گیری پهپادها توسط گروه‌های خلافکارانه به منظور پیاده‌سازی اهدافی سوء، پلیس توکیو نیز در تازه ترین اقدام خود به منظور شکار پهپادهای غیرقانونی به سمت به کار گیری تور ماهیگیری روی آورده است.

اتاق خبر - بدون شک راه‌های مختلفی از جمله به راه انداختن جنگ الکترونیکی برای نشاندن پهپادها وجود دارد، با این حال جالب است که بدانید پلیس توکیو برای شکار پهپاد‌های سبک غیرمجاز و متخلف به سوی استفاده از تور ماهیگیری روی آورده است.

در این روش پهپادی دیگر توری به ابعاد  3 در 2 متر را در جهت شکار پهپاد‌های سبک غیرمجاز و متخلف به آسمان می‌برد. هرچند در نگاه اول استفاده از روش برای سرنگونی پهپادهای کوچک مضحک به نظر می‌رسد، با این حال ضریب امنیت آن به قدری است که در ماه آوریل پلیس با استفاده از آن توانست پهپادی حامل مواد رادیواکتیو که نیت ترو نخست‌وزیر را داشت در آسمان سرنگون کند.

ژاپن اولین کشوری نیست که با تهدیدات بالقوه استفاده از پهپاد توسط باندهای خلافکاری دست و پنجه نرم می‌کند زیرا در اوایل سال جاری، فرانسه نیز از سیستم ضد پهپاد خود که با ایجاد اختلال مخفیانه در سیگنال هدف، واکنش آن را صفر می‌کند و جلوی ورود آن‌ها را به مناطق حساس می‌گیرد رونمایی کرد. این فناوری به‌طور گسترده‌ای در کره جنوبی و در یک منطقه غیرنظامی 250 کیلومتری آزمایش شده که در آن، رادارها برای چند سال به کار مشغول بودند.

منبع: فارنت

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید