درستکار: نه پورعرب جایگزین دارد و نه نیکی کریمی | اتاق خبر
کد خبر: 302238
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 11:08
افول ستاره‌ها در سینمای ایران
رضا درستکار معتقد است که هنوز یک بازیگر جوان که بتواند جایگزین ابوالفضل پورعرب یا فریبرز عرب‌نیا شود به سینما معرفی نشده است.

به گزراش اتاق خبر، رضا درستکار با تاکید بر اینکه روند ستاره و ستاره‌سازی در حیات و بقای سینما بسیار اهمیت دارد، به خبرآنلاین گفت: این اهمیت زمانی بیشتر خودش را نشان می‌دهد که به دلایل متعدد جریان طبیعی سینما به شکل عادی و روتین پیگیری نمی‌شود.

این منتقد سینما با بیان اینکه وقتی بخش اهمی از سرمایه گذاران و تهیه کنندگان اصلی از جریان اصلی سینما دور شده‌اند، افزود: به همین دلیل است که امنیت سرمایه گذاری به مخاطره افتاده است، البته نمی‌گویم به طور کامل تعطیل شده، اما فرقی هم با تعطیلی ندارد و فقط کرکره‌ها نیمه‌باز هستند.

 درستکار با اشاره به اینکه بازیگرها پتانسیل بازی در هر نقشی را ندارند، می‌افزاید: ما هنوز یک جوان جایگزین ابولفضل پورعرب، فریبرز عرب نیا نداریم. هنوز یک خانم با استعداد جایگزین نیکی کریمی، هدیه تهرانی و حتی مهناز افشار نتوانستیم پیدا کنیم و فشارهایی که به اشکال مختلف به سینما وارد می‌شود، باعث شده کسی نخواهد ریسک کند.

این منتقد سینما تاکید کرد: به مدیریت کلان سینما که نتوانسته از موجودیت سینما صیانت کند، انتقاد وارد است. او ادامه داد: من حتی به تهیه‌کنندگان سینمای خودمان هم انتقاد دارم که با وجود اینکه با مشکلات زیادی ربرو هستند، با همین شرایط فعالیت می‌کنند، اما برای زیر ساخت‌ها، تجهیز سینماها و دور کردن موارد حیاتی آن از جمله پیدا کردن استعدادهای تازه و پیدا کردن خون تازه در رگ‌های سینما هیچ قدمی برنداشته و در آینده هم برنمی‌دارند.

درستکار با اعتقاد به اینکه همین اتفاق‌ها باعث شده تماشاگر و مخاطبان سینمای ایران به سختی قدرت انتخاب داشته باشد، اظهار کرد: به نظرم تنها کسی که در حال حاضر تماشاگر به خاطر او بلیت می‌خرد «رضا عطاران» است. در حالی که تماشگر حداقل باید برای ۱۰ چهره در جریان اصلی سینمای کشور صف بکشد و بلیت بخرد و این نشان می‌دهد که  سینماگران در کنار مدیران سینمایی و تهیه‌کنندگان همه به یک نسبت کمکار بوده‌اند.

خبرآنلاین

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید