حمایت ارتش آلمان از عملیات نظامی ضد داعش در سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 302586
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 15:23
شب گذشته ارتش آلمان عملیات نظامی خود علیه داعش در سوریه را با سوخت رسانی به چندین جنگنده ائتلاف نظامی ضد داعش در هوا آغاز کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، ارتش آلمان برای اولین بار در مبارزه علیه تروریسم داعش در سوریه شرکت کرد.

بر این اساس ارتش آلمان حمایت از حملات هوایی علیه داعش در سوریه را آغاز کرد.

به گفته سخنگوی فرماندهی عملیات آلمان، ظاهرا شب گذشته یک هواپیمای سوخت رسان آلمان  دو بار به جنگنده های انتلاف بین المللی مبارزه با داعش در هوا سوخت رسانی کرده است. ایرباس A310 ارتش آلمان برای این منظور حدود پنج ساعت در هوا بوده است.

پارلمان آلمان مشارکت در عملیات نظامی ضد داعش در سوریه را بعد از حملات تروریستی داعش در پاریس تصمیم گیری کرد. در ژانویه نیز قرار است شش هواپیمای شناسایی تورنادوی آلمانی در این عملیات مشارکت کنند. همچنین یک کشتی جنگی آلمانی نیز وظیفه حمایت از ناو هواپیمابر " شارل دو گل" فرانسه را بر عهده دارد.

این سومین عملیات نظامی در تاریخچه شصت ساله ارتش آلمان بعد از مشارکت در جنگ کوزوو در سال 1999 و عملیات نظامی ناتو در افغانستان که در سال 2014 خاتمه یافت محسصوب می شود. ارتش آلمان با حدود 1200 نیرو در این عملیات مشارکت خواهد کرد.

 

منبع:تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید