یکی از اهداف فرهنگی دشمن نفوذ به حوزه و دانشگاه است | اتاق خبر
کد خبر: 302673
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 19:47
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: یکی از اهداف فرهنگی دشمن را نفوذ به حوزه و دانشگاه دانست و گفت: البته این نفوذ را رهبر معظم انقلاب اسلامی بیش از 20 سال است که در قالب تهاجم فرهنگی و جنگ نرم گوشزد می‌کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش که به مناسبت 27 آذر، روز وحدت حوزه و دانشگاه و سالروز شهادت دکتر آیت الله مفتح در جمع دانشجویان مرکز آموزش 01 نزاجا سخن می گفت، ضمن گرامیداشت این روز، افزود: انقلاب اسلامی مردم ایران یکی از نقاط عطف تاریخ معاصر است که وحدت و یکپارچگی مسلمانان به ویژه روشنفکران و اندیشمندان جهان اسلام را موجب شد.

وی در ادامه گفت: از گذشته تا به حال حوزه های علمیه در ایران دارای جایگاه مهم و والایی بوده و نقش موثری در حرکت و تربیت جامعه اسلامی بر عهده داشته اند.

آل هاشم همچنین گفت: علمای شیعه همواره مسئولیت راهنمایی و هدایت جامعه را بر عهده داشته و در حوادث و بحران های کشور به ویژه در مبارزات مردم علیه طاغوت و حکومت ظالمان زمان همراه مردم بوده اند.

او با بیان اینکه در نظام طاغوتی گذشته تلاش های زیادی برای منزوی کردن روحانیت و ترویج ملی گرایی و غرب گرایی در نهادهای آموزشی و فرهنگی جامعه صورت گرفت، افزود: در این راستا، دانشگاه به عنوان یکی از ارکان اصلی تأثیر گذاری فرهنگی، همواره مورد هدف استعمارگران بوده است.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه سخنانش یکی از نتایج مبارک انقلاب اسلامی ایران را وحدت حوزه و دانشگاه برشمرد و گفت: 27 آذر به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه یکی از یادگارهای ارزشمند و ماندگار امام راحل است که زمینه پرداختن به موضوع مهم وحدت حوزه و دانشگاه را در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با برشمردن شخصیت والای شهید مفتح به عنوان یک اندیشمند بزرگ، افزود: آنچه باعث ترس دشمن از شهید مفتح شده و موجب ترور ایشان توسط ایادی استکبار شد، فکر و اندیشه این شهید والا مقام و تأثیر گذاری او بر جوانان بود.

آل هاشم در توصیف شهید مفتح گفت: شهید مفتح به عنوان یکی از شاگردان امام راحل از افرادی بود که توجه و هدف دشمنان در جدا نگاه داشتن قشر روحانی و دانشجو را با تمام وجود حس کرده و در راه وحدت بین این دو قشر مهم و تأثیر گذار جامعه که از اهداف امام (ره) بود تلاش و مجاهدت های بسیاری نمود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه سخنانش در جمع کارکنان و دانشجویان مرکز آموزش شهدای وظیفه نزاجا گفت: وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان دو پایگاه مهم جامعه برای حرکت در مسیر تعالی و پیشرفت، بسیار مهم بوده و برای مقابله با تهاجم فرهنگی و محدودیت های علمی دشمن از ضروریات امروز جامعه ما است لذا باید این وحدت و همکاری را روز به روز مستحکم تر کرد.

آل هاشم افزود: در مقطع فعلی که جهان اسلام دچار خشونت و تروریسم شده و با مشکلات فکری و فرهنگی فراوانی مواجه است و کشور ما نیز از یک سو مورد تهاجم فرهنگی قرار گرفته و از سوی دیگر با اقدامات ظالمانه دشمنان در ایجاد محدودیت علمی و اقتصادی روبرو شده است، وحدت تمامی نهادهای کشور از جمله حوزه و دانشگاه ضروری است. مقام معظم رهبری نیز وحدت حوزه و دانشگاه را وحدت اهداف کلی و گامی در جهت کامل ساختن ملت و کشور تبیین نموده اند و بر حرکت حوزه و دانشگاه در جهت رسیدن به یک هدف واحد که ساختن و کمال ملت ایران اسلامیست تأکید کرده اند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به هدف دشمن از نفوذ به حوزه و دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: امروز، استکبار برای نفوذ به دانشگاه و حوزه برنامه ریزی های فراوانی کرده است. البته این نفوذ برنامه ریزی شده دشمن را رهبر معظم انقلاب اسلامی بیش از 20 سال است که در قالب تهاجم فرهنگی و جنگ نرم گوشزد می کنند.

وی در ادامه افزود: مراکز علمی و حوزه های علمیه باید در جهت مقابله با نفوذ دشمن، هوشیار باشند. البته به لطف خدا این دو قشر آگاه به خوبی به این موضوع واقف هستند و اقدامات اثر بخش زیادی را در مسیر وحدت انجام داده اند و ان شاء الله با این وحدت، شاهد تجلی آرمان های امام راحل و منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب ( مد ظله العالی ) خواهیم بود تا کشور از آثار و برکات آن برخوردار شود.

آل هاشم در پایان سخنانش با اشاره به نامه اخیر مقام معظم رهبری به جوانان غربی، به تشریح اهداف و محورهای این نامه پرداخت و گفت: امروز، جوانان کشورهای غربی در انعکاس نامه رهبر معظم انقلاب چه در فضای مجازی و چه در دیگر مراکز از یکدیگر سبقت می گیرند و امروز، نامه رهبر فرزانه انقلاب، جوانان غربی را برای بررسی اسلام راستین تشویق نموده است.

گفتنی است در پایان این مراسم از برترین های فعالیت های قرآنی و فرهنگی مرکز آموزش شهدای وظیفه نزاجا(01) تقدیر به عمل آمد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید