آخرین جلسه پارلمان انگلستان در سال 2015؛ از حملات پاریس تا اظهارات «ترامپ» | اتاق خبر
کد خبر: 302686
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 20:35
در آخرین جلسه پارلمان انگلستان در سال ۲۰۱۵ با حضور نمایندگان مجلس عوام و اعضای کابینه دولت، نخست وزیر این کشور گفت بعداز حملات پاریس، سطح تهدید در انگلستان بالا رفته است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، در آخرین جلسه سال 2015 پارلمان انگلستان با حضور نخست وزیر، کابینه دولت و دیگر نمایندگان پارلمان آخرین سوالات مد نظر نمایندگان مطرح شد.

در جلسه روز چهارشنبه (امروز) جمعی از نمایندگان به مسایل بین‌المللی و داخلی انگلیس پرداخته و درباره عملکرد و سیاست دولت «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان سوال کردند.

در میان سوالات یکی از نمایندگان ضمن اشاره به مشارکت انگلیس در جنگ سوریه، مساله امنیت دراین کشور و همچنین تهدید تروریستی علیه انگلستان را مطرح کرد. کامرون در پاسخ گفت «سطح تهدید بسیار بالاست اما قریب الوقوع نیست.»

وی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون سیاست بریتانیا در قبال مهاجران سوری گفت، تا کریسمس تعداد پناه‌جویان سوری که در بریتانیا ساکن شده‌اند به هزار نفر خواهد رسید و پذیرش این تعداد در نظر وی، شروع بسیار خوبیست. کامرون ادامه داد این افراد امکانات لازم زندگی را دریافت می‌کنند و در آینده تعداد بیشتری از این افراد پذیرش خواهند شد.

دو هفته پیش از این دولت محافظه‌کار انگلستان توانست رای اکثریت نمایندگان پارلمان برای پیوستن به حملات هوایی امریکا علیه داعش رد سوریه را به دست آورد. جنگنده‌های تایفون و تورنادو متعلق به نیروی هوایی انگلستان به جنگنده‌های دیگر کشورهای غربی در حملات هوایی سوریه ملحق شدند.

کامرون در پارلمان مطرح کرده بود که به 70 هزار نیروی میانه‌رو در سوریه کمک خواهد کرد که این مساله مورد انتقاد جمعی از نمایندگان قرار گرفت. روز گذشته نیز دولت انگلستان از حضور نیروهای زمینی ائتلاف جدید سعودی در سوریه استقبال کرد و گفت مقر نظامی و اطلاعات امنیتی در اختیار این ائتلاف می‌گذارد.

در ادامه مناظره پارلمانی امروز یکی از نمایندگان درباره اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» نامزد پیشتاز حزب جمهوری خواه آمریکا درباره جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا سوال کرد که کامرون در پاسخ گفت که سخنان ترامپ تفرقه برانگیز و غلط است و چنین اظهاراتی انگلیس را در مقابل وی در صورت ورود وی به انگلیس متحد می‌کند.

در ادامه آخرین مناظره مجلس عوام انگلستان در سال 2015، دیگر نمایندگان درباره مسایل متعدد داخلی شامل مساله بهداشت و درمان عمومی، همچنین بیکاری و عملکرد نادرست دولت سوال کردند.

پارلمان انگلستان هر هفته شاهد برگزاری مناظراتی میان اعضای کابینه و دیگر نمایندگان مجلس عوام است که این مناظرات برای چندین هفته متمادی کمی پیش از تعطیلات کریسمس و اندکی بعد از آن برگزار نمی‌شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید