پیشگامی آل‌سعود در ائتلاف ضدترور خنده‌دار است | اتاق خبر
کد خبر: 302689
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 20:47
رئیس جامعه‌المصطفی‌العالمیه با تأکید بر اینکه آموزه‌ها و معارف نظام اسلام وحدت‌آفرین است گفت: از شب گذشته خبری‌هایی رسیده که آل‌سعود پیشگام ائتلاف ضد ترور و خشونت شده و این موضوع خنده‌دارترین جمله سال‌های اخیر است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله علیرضا اعرافی چهارشنبه شب در همایش بررسی ابعاد حقوقی فاجعه منا که به همت بسیج حقوقدانان سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) در سالن همایش غدیر مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد با تأکید بر اینکه امت اسلامی قدرت بزرگی است که در شاخص‌های مختلف جایگاه‌های مشخصی دارد تصریح کرد: این امت بیش از 1.5 میلیارد جمعیت و 55 کشور مختلف دارد که 60 الی 70 درصد منابع جهان را به بازارهای مختلف انتقال می‌دهد.

وی به بخش دیگری از دستاوردهای امت اسلامی اشاره کرد و افزود: وجود رژیم صهیونیستی و غارت‌های کشورهای استکباری سبب شده که اکنون این کشورها نتوانند جایگاه مشخصی در نظام بین‌المللی داشته باشند.

رئیس جامعه‌المصطفی‌العالمیه با بیان اینکه امت اسلامی نیازمند تفکر واحدی است که بر دیگر نظام‌های آموزشی و تربیتی سایه افکنده باشد تصریح کرد: نظام اسلامی تعاریف مناسبی دارد که می‌تواند با تکیه بر آن‌ها در عرصه‌های مختلف جایگاه‌های مشخصی داشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت جریان تندرو آل‌سعود در منطقه تصریح کرد: این رژیم مانعی برای شکل‌گیری نظامی واحد در میان کشورهای مختلف اسلامی است؛ اگر جهان اسلام بخواهد به سمت انسجام و وحدت حرکت کند باید پایه‌های فکری و معرفتی مناسبی داشته باشد اما غده سرطانی که تکفیر و تروریست را تقویت می‌کند مانع اصلی این حرکت است.

آیت‌الله اعرافی، تشکیل نظام معرفتی فکری درست را یکی از راهکارهای رسیدن به نظام اسلامی واحد دانست و عنوان کرد:‌ جامعه‌المصطفی‌العالمیه اکنون در میان هزاران طلاب خود تعداد زیادی از برادران اهل سنت را در آغوش گرفته است و برای تبادل اطلاعاتی با دیگر مراکز علمی امت اسلام به ویژه الازهر مصر آمادگی مناسبی دارد.

وی با اشاره به اینکه بوی تکفیر بر اساس اعتقادات در هیچ نقطه‌ای از نظام اسلامی وجود ندارد ابراز کرد: در نقطه مقابل نظام اسلامی توحید غلطی، مبنا را تکفیر قرار داده و با پول نقت و تکیه بر آمریکا در حال بزرگ کردن این غده سرطانی است.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه آموزه‌ها و معارف نظام اسلام وحدت‌آفرین است اظهار کرد: از شب گذشته خبری‌هایی رسیده که آل‌سعود پیشگام ائتلاف ضد ترور و خشونت شده این موضوع خنده‌دارترین جمله سال‌های اخیر است.

وی از فاجعه کشتار شیعیان در نیجریه یاد کرد و گفت: این فاجعه نشان از انتقامی کور است که به جان افرادی که گفتمان انقلاب اسلامی را قبول دارند، افتاده به همین علت امت اسلامی باید نگاه جامعی نسبت به این مسئله داشته باشد.

آیت‌الله اعرافی یادآور شد: برای رسیدن به نظام حقوقی در امت اسلامی باید به این مسئله توجه کرد که دریچه قلب امت اسلامی ایران بر روی تمام مسلمانان باز است و این نظام از وحدت مذاهب مختلف حمایت می‌کند.

وی به برخی از رخدادهای فاجعه منا اشاره و تبیین کرد: امیدواریم دیگر کشورهای آسیب دیده در پیگیری این فاجعه مشارکت داشته باشند و در این زمینه جامعه‌المصطفی از ظرفیت خود برای حضور حقوقدانان و نمایندگان دیگر کشورها استفاده می‌شود اما در این میان نباید وضعیت کشور نیجریه نیز مورد غفلت قرار گیرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید