انتخاب نخست‎وزیر فراری سوریه به عنوان «هماهنگ‌کننده کل کمیته عالی مذاکرات» | اتاق خبر
کد خبر: 302914
تاریخ انتشار: 27 آذر 1394 - 02:23
اعضای «کمیته عالی مذاکرات» وابسته به معارضان سوریه امروز با انجام رای‎گیری در پایتخت عربستان، «ریاض حجاب» نخست‎وزیر سابق و فراری سوریه را به عنوان هماهنگ‎کننده کل آن انتخاب کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «کمیته عالی مذاکرات» وابسته به معارضان سوریه، امروز(پنجشنبه) «ریاض حجاب» نخست‎وزیر فراری سابق سوریه را به عنوان هماهنگ کننده کل این کمیته انتخاب کرد.

به گزارش پایگاه خبری السوریه نت، ریاض حجاب با کسب 34 رای اعضای کمیته عالی مذاکرات در جلسه رای‎گیری امروز در ریاض پایتخت عربستان، از «احمد الجربا» رئیس سابق ائتلاف معارضان سوریه پیشی گرفت.

بر اساس این گزارش، با انتخاب ریاض حجاب نخست‏وزیر فراری سوریه، انتظار می‎رود 15 عضوی که این کمیته را تشکیل خواهند داد با نمایندگان دولت سوریه وارد مذاکره شوند و علاوه بر آن ساختار داخلی و اداری کمیته و انتخاب سخنگوی آن مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

ریاض حجاب در ژوئن 2012 (خرداد 91) از سوی بشار اسد به عنوان نخست وزیر سوریه معرفی شد، اما پس از چند روز و تحت تأثیر توهمات القا شده از سوی دشمنان سوریه مبنی بر نزدیک بودن سقوط دولت این کشور، به اردن گریخت و با پوشش رسانه‌ای گسترده از سوی کشورهای حامی تروریسم از جمله قطر و عربستان، جدایی خود از دولت بشار اسد را اعلام کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید