آمریکا روش اختصاصی خود را برای جنگ با داعش دارد | اتاق خبر
کد خبر: 302934
تاریخ انتشار: 27 آذر 1394 - 18:05
فرمانده ائتلاف ضدداعش:
فرمانده آمریکایی گروه موسوم به ائتلاف ضد داعش، از متفاوت‌بودن روش‌های نظامی این کشور با عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش صحبت کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، فرمانده گروه موسوم به ائتلاف ضد داعش در مصاحبه امروز خود تلاش کرد به‌‌نوعی بی‌میلی ارتش و نیروهای مقاومت مردمی عراق به دریافت بالگردهای تهاجمی آمریکا را دلیلی بر ادامه اشغال شهر رمادی یا شکست تلاش‌های عراق در آینده قلمداد کند.

به گزارش وبگاه خبری «سی‌ان‌اس‌ نیوز»، فرمانده ائتلاف ضدداعش امروز (پنج‌شنبه) در نشست خبری خود اعلام کرده است روش‌های این کشور با روش نبرد نیروهای عراق متفاوت است.

ژنرال «شان مک‌فارلند» در این نشست گفت: «عراقی‌ها روش مختص خود را در انجام کارها دارند، که ممکن است همیشه با آنچه نزد ما است همخوانی نداشته باشد.»

فرمانده آمریکایی در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر احتمال ورود بالگردهای تهاجمی «آپاچی» آمریکا به عراق برای مبارزه با داعش، گفت: «ما برای این کار آماده هستیم، و دولت عراق نیز این را می‌داند... بنابراین پاسخ من به شما این است که ما مترصد دریافت تقاضا ازسوی عراق هستیم.»

مک‌فارلند در ادامه همچنین به تلاش‌های مؤثر نیروهای عراقی برای بیرون‌راندن تروریست‌های تکفیری داعش از شهر رمادی و زمینه‌سازی شرایط برای بازپس‌گیری شهر موصل اشاره کرد.

سی‌ان‌اس‌ نیوز می‌نویسد؛ سپهبد شان مک‌فارلند درخصوص احتمال عدم موافقت دولت عراق مبنی بر ورود بالگردهای آپاچی و ناکامی آنها در آزادسازی رمادی گفت: «خب! همانطور که می‌دانید مشکل است که بتوان به‌اجبار کسی را وادار به قبول حمایت از او بکنید. ما روش غربی خود را برای نبرد داریم و عراقی‌ها روش خود را. هرکسی که سررشته‌ای از نظریه‌های اصول نظامی داشته باشد، بخوبی درمی‌یابد که این دو روش همیشه همخوانی کامل را با هم نخواهند داشت.»

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید