راه اندازی بانک ایرانی در کربلا | اتاق خبر
کد خبر: 303
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1390 - 14:34

راه اندازی بانک ایرانی در کربلا به تسهیل امور تجاری کمک می کند

به گزارش اتاق نیوز؛ رئیس اتاق بازرگانی کربلا گفت: برای تسهیل در روابط تجاری دو استان قزوین و کربلا تاسیس و راه اندازی شعب بانک در کربلا مانند سایر شهرهای عراق ضروری است.

نبیل انباری در نشست تخصصی با تجار ایرانی در محل اتاق بازرگانی کربلا اظهارداشت: برای اینکه بتوانیم روابط بهتری با تجار ایرانی داشته باشیم باید تسهیلات مناسب تجار را فراهم کنیم که راه اندازی شعب بانک در شهر کربلا مانند سایر مناطق عراق برای تسهیل در امور تجاری ضروری است.

وی افزود: ایجاد مرکز تجاری مشترک بین تجار قزوین و کربلا و عرضه کالاهای مرغوب با قیمت مناسب می تواند به رونق بازار اجناس ایرانی کمک کند و در این نشست های تخصصی امیدواریم تجار دو کشور در این زمینه ها نیز گفتگو کنند.

رئیس اتاق بازرگانی کربلا یادآور شد: برای برآورده کردن نیاز تجار دو کشور باید تضمین لازم برای اعتماد سازی توسط بخش خصوصی و دولتی داده شود و در این زمینه  اتاق تجارت  کربلا و اتاق بازرگانی قزوین می تواند نقش مهمی ایفا کند.

نبیل انباری خاطرنشان کرد: اعطای روادید تجاری باید بسرعت و با مدت بیشتری به تجار داده شود تا بازرگانان برای سفرهای متعدد خود زمان زیادی را از دست ندهند لذا پیشنهاد می شود برای صدور روادید شش ماهه و یا یکساله به تجار، مسئولان دو کشور تدبیر کنند. وی فعال کردن نمایشگاههای دو کشور ایران و عراق، اعطای امتیاز به تجار، صدور مجوز برای ورود خودرو به کربلا را از دیگر پیشنهادهای خود برای تسریع در توسعه روابط تجاری ذکر کرد.

رئیس اتاق بازرگانی کربلا یادآورشد: به منظور تسهیل در امور نمایشگاهی قطعه زمینی برای ساخت نمایشگاه دائمی در کربلا اختصاص یافته و مجوز آن صادر شده که  امیدواریم عملیات اجرایی آن بزودی آغاز شود.

علی محمد زمانی نائب رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین هم با ارائه گزارشی از توانمندی های صنعتی استان گفت: آماده ایم در زمینه های مختلف با معرفی صنعتگران و تولید کنندگانی که می توانند نیازهای مردم عراق را در بخشهای مختلف تامین کنند به شما معرفی و زمینه تحقق سرمایه گذاری های مشترک را فراهم کنیم.

محمد زمانی از رئیس اتاق بازرگانی کربلا و یک هیئت تجاری دعوت کرد تا از قزوین دیدن کنند و با ظرفیتهای اقتصادی این استان آشنا شوند. در ادامه این همایش تجار ایرانی و عراقی در گفتگوی رودر رو در خصوص راههای توسعه روابط و سرمایه گذاری های مشترک بحث و تبادل نظر کردند

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید