ثبت‌نام ۱۷ کاندیدای خبرگان رهبری و ۷ نامزد نمایندگی مجلس در قم | اتاق خبر
کد خبر: 303313
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 07:33
طی ۳ روز انجام شد؛
تا پایان سومین روز ثبت‌نام خبرگان رهبری و نخستین روز ثبت‌نام مجلس شورای اسلامی، ۱۷ نفر نامزد خبرگان رهبری و ۷ نفر کاندیدای نمایندگی مجلس در قم ثبت نام کردند.

تا پایان سومین روز ثبت‌نام خبرگان رهبری و نخستین روز ثبت‌نام مجلس شورای اسلامی، ۱۷ نفر نامزد خبرگان رهبری و ۷ نفر کاندیدای نمایندگی مجلس در قم ثبت نام کردند.

به گزارش اتاق خبر و  به نقل از  مهر، ثبت‌نام نیابتی از وزارت کشور در حوزه انتخابی قم، سومین روز از ثبت نام نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری را در این استان رونق بخشید.

در دو روز نخست ثبت‌نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری، ۳ نفر از حوزه انتخابیه قم ثبت نام کردند. فرمانداری قم در سومین روز از ثبت نام این انتخابات میزبان ۱۴ نفر از نامزدهای انتخابات خبرگان از حوزه انتخابی قم و دیگر استان‌های کشور بود.

آیت‌الله محمد مومن نماینده فعلی مردم قم در مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه قم کاندیدا شد. آیت‌الله سیدمحمد سجادی از استادان برجسته حوزه علمیه قم برای شرکت در حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد. آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی نایب رئیس فعلی مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه مشهد کاندیدا شد. حجت‌الاسلام سیدعلی محمد یثربی کاندیدای مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قم و نامزد مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه لرستان شد.

در میان شخصیت‌های برجسته حوزوی که امروز در فرمانداری قم حضور یافتند، آیت‌الله احمد بهشتی نماینده فعلی خبرگان رهبری از استان فارس دیده شده که این استاد حوزه و دانشگاه از حوزه انتخابیه همان استان ثبت نام کرد.

حجت‌الاسلام علی مومن برادر آیت‌الله محمد مومن نیز نامزد انتخابات خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران شد.

پیش بینی می‌شود با توجه به ثبت نام نیابتی از وزارت کشور در حوزه انتخابی قم، در روزهای آینده تعداد بیشتری از استادان حوزه، اعضای جامعه مدرسین و خبرگان رهبری برای ثبت نام در فرمانداری قم حاضر شوند.

ثبت نام ۷ کاندیدا برای انتخابات مجلس

اما فرمانداری قم در نخستین روز ثبت نام دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی میزبان ۷ نفر از نامزدهای این دوره از انتخابات بود.

سید مهدی صادقی استاندار قم نیز امروز با حضور در فرمانداری قم از روند اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بازدید کرد و گفت که روند ثبت‌نام از داوطلبان دو انتخابات پیش رو بر اساس برنامه زمان‌بندی و بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

رضا سیار فرماندار قم نیز غروب شنبه در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد که ثبت نام از داوطلبان حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی تا چهارم دی ماه ادامه دارد.

به گفته وی بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس از ۵ دی ماه آغاز می‌شود.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید