مذاکرات ایران و روسیه برای تجارت گوشت و لبنیات | اتاق خبر
کد خبر: 303523
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 09:08
دیده‌بان امنیت غذایی روسیه اعلام کرد مسکو و تهران درباره تجارت دوجانبه گوشت و محصولات لبنی به مذاکره خواهند نشست.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایسنا، "روسل خوزنادزور" که سازمان ناظر بر امنیت غذایی روسیه است اعلام کرد سرگی دانکورت، رییس این سازمان 22 دسامبر به ایران سفر می‌کند و با مقامات سازمان دامپزشکی ایران برای تامین دو جانبه گوشت و محصولات لبنی گفت‌وگو خواهد کرد.

 

روسیه در پی رویارویی با غرب بر سر اوکراین، در جست و جوی منابع غذایی جدیدی است. این کشور در اوت سال 2014 به تلافی تحریم‌هایی که آمریکا و اتحادیه اروپا سر اقدامات مسکو در اوکراین وضع کردند، واردات بیشتر محصولات غذایی از غرب را متوقف کرد و از آن زمان به دنبال متنوع کردن منابع تامین مواد غذایی بوده است.

 

روسیه همچنین پس از توافق هسته ای که میان ایران و قدرتهای جهانی برای برداشته شدن تحریم‌های بین المللی امضا شد، درصدد تحکیم روابط اقتصادی و تجاری با ایران بوده است.

 

وزیر انرژی روسیه اخیرا در حاشیه نشست کمیسیون همکاری اقتصادی و تجاری ایران - روسیه به خبرنگاران اظهار کرده بود تجارت با ایران که سال گذشته به یک میلیارد و 600 میلیون دلار بالغ شد، ممکن است در آینده ای نزدیک به 10 میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

کلید واژه ها :
نظرات
وحید ریاحی
| |
2015-12-23 22:30:36
اگر بخواهیم در بحث صادرات گوشت مرغ در روسیه اقدام نماییم و این حضور دایمی باشد ، باید دور و بر هرمون و آنتی بیوتیک را خط قرمز کشید. اداره دامپزشکی روسیه بدقت محصولات کوشتی وارداتی را آزمایش میکند و در صورت مشاهده هرمون و یا آنتی بیوتیک در گوشت وارداتی، آن گوشت را معدوم و یا مرجوع مینماید.
در این مورد باید با اداره دامپزشکی روسیه مذاکره کرد و درصد خطا را در قراردادی به امضاء رساند.
ADS
ADS
پربازدید