پاسخ ایران به تعرض دشمنان هزینه گزافی برای آنها دارد | اتاق خبر
کد خبر: 303760
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 09:34
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اعلام اینکه آمریکا به‌دنبال پیاده‌سازی اهداف و نفوذ خود در ایران است، گغت: اگر کسی خیال تعرض به ایران را داشته باشد، جوابی می‌گیرد که هزینه‌های گزافی برای او در پی خواهد داشت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین دهقان امشب در سومین کنگره شهدای دانشجویی مازندران که در دانشگاه پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی این استان برگزار شد، اظهار کرد: امروز جامعه ما در پیچ تاریخی قرار دارد و آن مسئله پسابرجام است، گروه 5+1 در یک‌ دوره 12 ساله به‌دنبال منافع و اهداف خود بوده و هستند، آنها فکر می‌کردند با تحمیل فشارهای اقتصادی می‌توانند مردم را به زانو درآورند اما رئیس جمهور آمریکا درخواست مذاکره داد و این نشان از درهم‌ریختگی ابهت آمریکاست.

وی با بیان اینکه آنها از ابتدای مذاکرات روی موشک و تسلیحات نظامی ایران که قدرت بازدارندگی دارد دست گذاشتند و با مدارک و مستندات جعلی برای ایران پرونده‎سازی کردند، افزود: این گروه با قطع به‌یقین از سلاح‌های هسته‌ای در کشور سخن گفتند و قطع‌نامه‌های زیادی را علیه ایران صادر کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اعلام اینکه آنها در حال حاضر نیز با همین برنامه‌ها به‌دنبال کنترل و محدودسازی و حتی توقف تولید سیستم‌های موشکی کشور هستند، خاطرنشان کرد: از همان ابتدای مذاکرات در یک‌سال گذشته تا به الان، یک لحظه تولید و آزمایش سیستم‌های موشکی ایران متوقف نشده و نخواهد شد.

دهقان با بیان اینکه 5+1 در پی‌ام‌دی به‌دنبال همین هدف شوم خود هستند و بسیاری از امکانات ماهواره‌ای و نیروی انسانی خود را به‌دلیل دریافت اطلاعات و کنترل فعالیت‌های موشکی به‌خدمت گرفته‌اند تا سناریوهای خود را بازتعریف کنند، اظهار کرد: این در حالی است که ما بارها به آنها اعلام کرده‌ایم که فعالیت‌های موشکی ما در راستای بازدارندگی آمریکاست و به هیچ‌وجه به‌دنبال استفاده این موشک‌ها در راستای اهداف هسته‌ای نیستیم.

وی با بیان اعلام اینکه آمریکا به بهانه کشتار جمعی به عراق نفوذ و آن را اشتغال کرد و حالا به‌دنبال پیاده‌سازی اهداف و نفوذ خود در ایران هستند، اظهار کرد: آنها باید بدانند اگر کسی خیال تعرض به جمهوری اسلامی را داشته باشد، جوابی می‌گیرد که هزینه‌های گزافی برای او در پی خواهد داشت، لذا تخمین این هزینه‌ها موجب بازدارندگی تخاصم دشمنان انقلاب بوده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: دشمنان از آغاز مذاکره تاکنون، لحظه‌ای با حیات نظام سازگاری ندارند، لذا کشور را برای مقابله با هر نوع تهدید تجهیز کرده‌ایم و این تجهیز را توسعه می‌دهیم، البته این‌گونه نیست که آنها بگذارند یک آرامش نسبی حتی برای یک مدت محدود برای کشور ایجاد شود.

سردار دهقان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تحقق آرمان‌های شهدا محقق نمی‌شود مگر با قدم گذاشتن در راه خدا، افزود: از زمانی که انقلاب پای کار آمد، هر روز شرایط و معادلات برای نظام دچار یک پیچیدگی منحصر‌به‌فرد شد که هر گام آن با گام قبلی فرق دارد و این راه ادامه‌دار است. وی ادامه داد: دشمنان اسلام و انقلاب، هر روز حربه‌ای جدید را علیه کشور برنامه‌ریزی کرده‌اند و همواره در صورت‌های مختلف از جمله تهدیدهای نظامی، اقتصادی و فرهنگی ظاهر شدند، لذا نگه داشتن یاد شهید و فرهنگ شهادت موجب می‌شود از گام‌های جدید دشمن جلوگیری شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: ورود به عرصه عمل همراه خود وحدت، انسجام و نجات ملت را در پی دارد، دشمن اهداف خود را به‌شکل تخریب و تهدید از افراد الگو و مرجع جامعه اسلامی دنبال می‌کند، لذا همواره باید هوشیار باشیم تا با نیرهای انقلابی به هجمه‌های دشمن پاسخ دهیم.

سردار دهقان با بیان اینکه شهدا مسئولیت بزرگی را بر دوش ما نهاده‌اند و اگر می‌پذیریم که مدیون شهدا هستیم باید بررسی کنیم که دین کجاست و چگونه باید ادا شود، اظهار کرد: شهدا برای ما امنیت و استقلال را به ارمغان آورده و یک جهش تاریخی را در درون جامعه رقم زده و شعار نجات بشر را سر داده‌اند.

وی در پایان گفت: کمترین ادای دین به شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مهم‌ترین آنها نیز حضور در صحنه است، باید ببینیم در مسیری که آرمان‌های شهدا محقق می‎شود، قرار داریم یا خیر.

در سومین کنگره شهدای دانشجویی مازندران، از کتاب "از دانشگاه تا خدا" رونمایی شد، همچنین از خانواده شهدای دانشجویی و 10 شهید مدافع حرم در این استان قدردانی شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید