ساخت 2 خودروی دست ساز خاص با سرعت حداکثر 100 کیلومتر + عکس | اتاق خبر
کد خبر: 303770
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 10:34
90 درصد این 2 خودرو با ورقه های آهن و بدون استفاده از دستگاه های پرس و فقط با ابزار های دستی در مدت 5 ماه طراحی و ساخته شده اند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از عصر ایران در ایران به علت نبودن و یا کم یاب بودن خودرو های دست ساز، فضای مناسبی برای ارائه و ساخت این نوع خودرو ها وجود ندارد چرا که عموما به این خودروها به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم، مجوز تردد داده نمی شود ولی به تازگی یک مبتکر یزدی با ورقه آهن و بدون استفاده از دستگاه پرس اقدام به ساخت 2 خودروی دست ساز کرده که این خودروها در جاده با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت نیز تست شده است.

محمد علی اردانی سازنده این خودروها در مورد چگونگی خودروهای ساخته شده توسط وی گفت: 90 درصد این خودروها با ورقه های آهن و بدون استفاده از دستگاه های پرس و فقط با ابزار های دستی در مدت 5 ماه طراحی و ساخته شده اند.وی با بیان اینکه معمولا در ساخت خودروهای دست ساز تا حدود زیادی از فایبر گلاس استفاده می شود ادامه داد:ساخت خودرو با استفاده از فایبر گلاس کار چندان سختی نیست ولی در طراحی و ساخت این خودروهای فقط از ورق آهن استفاده شده است.

این مبتکر یزدی در مورد موتور استفاده شده در این خودروها گفت: موتوری که در این خودروها بکار رفته است مربوط به ژیان است ولی غیر از موتور، چراغ جلو و رینگ کلیه اجزای بدنه و شاسی توسط خودم طراحی و ساخته شده است.
به گفته وی این خودروها با سرعت 100 کیلومتر نیز تست شده است که فیلم این تست نیز در اختیار عصر ایران قرار داده شده است.

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید