راه‌اندازی خط تولید مشترک ایران و روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 303903
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 18:01
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه دیدار پوتین با رهبر انقلاب سرآغاز فصلی جدید در روابط ایران و روسیه است، گفت: در کنار توسعه روابط تجاری، خط تولید مشترک بین دو کشور نیز راه‌اندازی خواهد شد.

اتاق خبر: دنیس مانتوروف وزیر تجارت و صنایع فدراسیون روسیه در رأس یک هیات 350 نفره از تجار و صنعتگران به ایران سفر کرده است. وی در این سفر با محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار کرد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ در این دیدار واعظی اظهار داشت: با سفر ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب فصل جدیدی در روابط ایران و روسیه ایجاد شده است و با توجه به این امر، برای گسترش روابط برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنعتی روسیه در ایران، گفت: این نمایشگاه سبب افزایش همکاری‌ها و گسترش روابط صنعتی بین دو کشور خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: روابط و همکاری بین دو کشور نباید بر تجارت متمرکز شود بلکه با توجه به پتانسیل موجود در دو کشور باید خط تولید در ایران و مسکو راه بیفتد تا صنعتگران ایرانی و روسی، فعالیتی مشترک انجام دهند.

واعظی همچنین از سفر معاون اول نخست وزیر روسیه و دبیر اوراسیا روسیه به ایران خبر داد و گفت: فردا با سفر این مقامات به ایران، موضوعات دیدارهای قبلی از جمله بررسی تعرفه‌ها، پیمان پولی مشترک، تبدیل آسان ارز بین کشورها، فعالیت‌های بخش خصوصی پیگیری خواهد شد.

*راه‌اندازی خط تولید مشترک ایران و روسیه                 

همچنین در این دیدار دنیس مانتوروف وزیر تجارت و صنایع فدراسیون روسیه با اشاره به مذاکرات خود با وزیر ارتباطات ایران، اظهار داشت: موضوعات همکاری مورد بررسی قرار گرفت و بحث‌هایی در همکاری‌های صنایع و تجارت بین دو کشور انجام دادیم.

وی با اشاره به اینکه گردش کالا بین دو کشور بسیار پایین است و باید به سطح بالاتری برسد، گفت: باید با تشویق بیشتر دو طرف میزان سرمایه گذاری افزایش یابد که با توجه به برگزاری نمایشگاه صنعت روسیه در ایران و حضور شرکت‌های روسی در این نمایشگاه، فرصت برای جذب شرکای تجاری برای طرفین به وجود آمده است.

مانتوروف افزود: سطح روابط دو کشور، اجازه توسعه همکاری‌ها را به دو طرف می‌دهد که در کنار تجارت باید به تولید مشترک نیز انجام شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید