اقتصادهای صنعتی در حسرت اندکی تورم | اتاق خبر
کد خبر: 303930
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 14:25
تورم پایین به مشکلی برای اقتصادهای توسعه یافته تبدیل شده و این موضوع مقامات این کشورها را ناگزیر می سازد تا یک بار دیگر به ابزارهای غیرمتعارفی نظیر خرید اوراق قرضه متوسل شوند که می تواند از نظر سیاسی غیرمحبوب باشد.

اتاق خبر: مانتی بنت، در طول سال های طولانی ای که در آمریکا هتلداری کرده، تاکنون نرخ تورم پایینی به حد امروز شاهد نبوده است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ میزان سکونت در 143 اتاق هتل گروه آشفورد در بالاترین رقم خود قرار دارد، اما هنوز افزایش قیمت اتاق ها برای بنت دشوار است.

بنت افزود: «زمانی که ما قیمت ها را زیادی بالا می بریم، شاهد کاهش تقاضا خواهیم بود و این ما را مجبور خواهد کرد تا مجددا قیمت ها را پایین بیاوریم.»

توصیف بنت از ناتوانی بنگاه های اقتصادی آمریکا برای افزایش قیمت ها، موضوع اصلی ای است که روسای بانک های مرکزی کشورهای صنعتی از جمله جانت یلن، رئیس بانک مرکزی آمریکا دهه هاست به دنبال آن هستند. خانم یلن و دیگر مقامات فدرال رزرو در حال افزایش نرخ بهره و در عین حال تلاش برای روشن کردن این مسئله برای افکار عمومی هستند که نمی خواهند نرخ تورم برای مدتی طولانی در نزدیکی صفر درصد باقی بماند.  آنها هفته گذشته پس از بالا بردن هزینه استقراض برای اولین با از سال 2006 تاکنون تصریح کردند که می خواهند نرخ بهره به 2 درصد افزایش یابد.

فدرال رزرو در بیش از 3 سال و نیم گذشته نتوانسته به هدف گذاری تورمی خود دست یابد و انتظار ندارد روند رشد قیمت ها تا پایان سال 2017 به هدف تعیین شده این بانک نزدیک شود.

مسئولان بانک مرکزی سوئد، حوزه یورو، انگلیس، ژاپن و حتی نیوزیلند نیز نتوانسته اند به هدف گذاری های تورمی خود دست یابند. 30 سال پیش، هر سیاستگذار غربی از رسیدن نرخ تورم به زیر 2 درصد استقبال می کرد. اما اکنون دیگر تورم زیادی پایین آمده و احتمال رسیدن آن به صفر درصد نزدیک تر است.

این موضوع مقامات غربی را ناگزیر می سازد تا یک بار دیگر به ابزارهای غیرمتعارفی نظیر خرید اوراق قرضه متوسل شوند که می تواند از نظر سیاسی غیرمحبوب باشد و در بازگرداندن فرصت های شغلی و رشد اقتصادی از دست رفته تاثیر چندانی نخواهد داشت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید