عرضه اپلیکیشن آموزش مهارت عمومی با کمک دستگاه های دولتی | اتاق خبر
کد خبر: 303935
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 15:07
مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت و گو با اتاق خبر اعلام کرد
مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: ارائه آموزش های مهارت عمومی با همکاری ارگان های مختلف از طریق یک اپلیکیشن واحد با چند پلتفرم امکانپذیر می شود.

حمید شریف نیا ضمن تشریح اقدامات و فعالیت های آموزشی وزارت ارتباطات اعلام کرد: این وزارتخانه فعالیت هایی از قبیل تقویت زیر ساخت های موجود، اجرای آموزش های مهارتی عمومی و همگانی را دنبال می کند.

وی در گفتگو با اتاق خبر ادامه داد: اجرای تفاهم نامه هایی با سازمان آموزش و پرورش برای کمک به تقویت حیطه های آموزشی در دست اقدام است و به دلیل اینکه سبک آموزش های موجود معلم محور هستند، تقویت بنیه علمی معلمان یک مساله و شکاف جدی محسوب می شود. همچنین بواسطه نداشتن علم فناوری اطلاعات حتی اگر ابزارهایی از قبیل مدارس هوشمند در اختیارشان قرار گیرد از آن بدرستی استفاده نمی شود.

مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در تشریح مفاد طرح مشترک وزارتخانه های ارتباطات و وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: در این طرح امکان حضور رایانک (تبلت) دانش آموزی در مدرسه مهیا شود.

وی ادامه داد: این تبلت ها مجهز به سیمکارت هایی است که با یک اجرا کننده (لانچر) امکان کنترل آن از سوی والدین وجود داشته باشد. همچنین سعی براین است تا تعرفه دیتای مورد استفاده دانش آموزان متفاوت با تعرفه های رایج باشد.

شریفی تصریح کرد: در گام اول این اقدام از سوی وزارت آموزش و پرورش انجام می شود و در صورت موفقیت این طرح، در سال آینده به حوزه های آموزش عالی و وزارت علوم تسری خواهد یافت.

مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران آموزش های مهارتی عمومی و همگانی را از دیگر برنامه های وزارت ارتباطات خواند و در اینباره اظهار داشت: در این بخش مباحث همگانی مهارت عمومی که دارای متولی های اجرایی مختلفی هستند مورد توجه قرار خواهد گرفت. قصد داریم تا مالتی پلتفرمی (ویندوز، اندروید و آی او اس) را مهیا و تهیه کرده تا بر اساس آن تمامی محتواهای آموزشی عمومی استاندارد در قالبی یکپارچه در اختیار مخاطبین قرار گیرد.

وی ادامه داد: با نصب یک اپلیکیشن می توان به تمامی محتواهای آموزشی که از طریق دستگاههای اجرایی مختلف دولتی مانند مبارزه با مواد مخدر  از سوی ناجا به عنوان متولی و یا  آموزش های مرتبط با بیماری ایدز، بهداشت جنسی و ... از سوی وزارت بهداشت و سایر ارگان، در این پلتفرم های عمومی دسترسی پیدا کرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید