قیمت تمام‌شده صرفه‌جویی انرژی می‌توانست با پول یارانه سربه‌سر شود | اتاق خبر
کد خبر: 304303
تاریخ انتشار: 3 دی 1394 - 14:22
نایب‌رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: ایران دارای پتانسیل‌های گسترده در زمینه انرژی‌های بادی و خورشیدی است.

اتاق خبر: آرش نجفی در سمینار انرژی‌های نو، اقتصاد و کارآفرینی در اتاق بازرگانی اردبیل گفت: در کشور عمدتاً در فرآیند کشف نفت، موقعیت‌های اقتصادی خاصی به دست آمده است، ولی متاسفانه به خوبی و درستی از آنها استفاده نشده است.

 بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با بیان اینکه قیمت تمام‌شده صرفه‌جویی انرژی می‌توانست با پول یارانه سربه‌سر شود و در حال حاضر از این مورد غفلت کرده‌ایم، افزود: در سال‌های گذشته بر اساس درآمد استحصال شده از نفت موقعیتی فراهم بود تا امکانات و شرایط سرمایه‌گذاری گسترده در کشور ایجاد شود.

 رئیس انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی ایران اضافه کرد: اگر پول فروش نفت به‌عنوان سرمایه دیده شود و نه درآمد می‌تواند دستاوردهای مطلوب به دنبال داشته باشد.

 نجفی با بیان اینکه قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر تدوین شده توسط اتاق بازرگانی ایران در ابتدای سالجاری به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، تصریح کرد: در این خصوص شورای اقتصاد مصوب کرده است که 500 هزار موتورخانه مسکونی و 100 هزار موتورخانه واحد عمومی از طریق تنظیم مشعل، هوشمند سازی و عایق‌کاری مناسب‌سازی شوند.

 رئیس انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی ایران خاطرنشان کرد: در نیروگاه‌ها مقدار قابل توجهی گاز مصرف می‌شود تا برق تولید شود.

 نجفی با اشاره به پتانسیل‌های گسترده کشور در زمینه انرژی‌های بادی و خورشیدی، افزود: یکی از شیوه‌ها بهره‌گیری از ظرفیت انرژی‌های تجدید پذیر است.

 وی گفت: متولی فضای کسب و کار کشور، اتاق بازرگانی است و می‌توان در آن بصورت آزادانه به ارائه ایده پرداخت.

 نجفی با بیان اینکه در حال حاضر استراتژی ایران بدون نفت مطرح‌ شده است، افزود: باید شیوه‌هایی احصا شود تا با استفاده بهینه از امکانات موجود زمینه صرفه‌جویی انرژی فراهم شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید