ایران به دنبال صادرات روزانه 2 میلیون بشکه نفت | اتاق خبر
کد خبر: 304307
تاریخ انتشار: 3 دی 1394 - 12:19
عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های وزارت نفت و بخش خصوصی، صادرات نفت ایران می‌تواند به دو میلیون بشکه در روز برسد.

اتاق خبر: رضا پدیدار در پاسخ به اینکه بعد از رفع تحریم‌ها حوزه نفت دست‌خوش چه تغییراتی به لحاظ تولید و صادرات برای ایران خواهد شد؟ اظهار کرد: دولت و بخش خصوصی در حوزه انرژی و نفت برای دوران پساتحریم برنامه ریزی کرده‌اند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود: قرار نیست بعد از تحریم‌ها خود به خود برای نفت اتفاقی بیفتد بلکه قرار است بر اساس برنامه ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌های انجام شده در دوران پسا تحریم عمل شود.

 پدیدار ادامه داد:‌ در حوزه انرژی به دلیل اینکه در دوران تحریم‌ها سطح تولید‌مان کاهش پیدا کرد عملا اکتشاف، توسعه و استخراج هم با محدودیت مواجه شد اما هم اکنون بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری انجام شده با جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ایجاد شرکت‌های مشترک اجرایی و عملیاتی خارجی با ایران طبق قانون توسعه توان ملی و همچنین مواد 4 و 5 قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار اتفاقت جدید در حوزه انرژی خواهد افتاد.

 رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران اضافه کرد: در این راستا وزارت نفت اقدامات خود را انجام داده و بخش خصوصی نیز خود را آماده کرده است. تاکنون کنفرانس قرارداد‌های "آی پی سی" برگزار شده است و بر اساس آن برنامه‌ها و پروژه‌هایی که باید در روند توسعه صنعت نفت و مواد هیدروکربوری ارائه شود، عرضه شد. همچنین بار مالی که باید برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی انجام شود اعلام شد و خارجی‌ها موافقت خود را اعلام کردند.

 پدیدار با بیان اینکه فعالان حوزه انرژی منتظر رفع تحریم‌ها هستند تا به سمت هدف‌گذاری‌ها حرکت کنند، گفت: قرار است براساس برنامه ریزی‌های وزارت نفت 500 هزار بشکه به صادرات نفت اضافه شود و رقم صادرات نفت از یک میلیون بشکه به 1.5 میلیون بشکه برسد و بعد از آن باید این حجم صادرات تا پاپان سال 1395 به دو میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند. این هدف‌گذاری باید مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای دوران پسا تحریم تحقق پیدا کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید