11میلیون نفر عضو تعاونی های مختلف در کشور هستند | اتاق خبر
کد خبر: 304353
تاریخ انتشار: 3 دی 1394 - 23:46
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون 11میلیون نفر در 100 هزار تعاونی کشور فعالیت دارند.

اتاق خبر: حمید کلانتری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی تایباد افزود: اشتغال به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های قشر جوان و خانواده ها محسوب می شود که دولت در این زمینه برنامه های خوبی در دستور کار خود دارد.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی اظهار کرد: حدود 80 درصد اشتغال کشور از طریق بکارگیری دانش آموختگان رشته های مختلف دانشگاهی به منظور بهره وری مطلوبتر از امکانات و استفاده از روش های نوین و علمی انجام می شود.
وی به توانایی و اشتغال بانوان در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: هم اکنون 10 هزار تعاونی بانوان در کشور فعال است و ایجاد مشاغل خرد برای بانوان از مهمترین برنامه های دولت است که در این راستا برای خانوارهای تک نفره 50 میلیون ریال و در صورت ایجاد تعاونی یا شرکت یک میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک های عامل پرداخت می شود.
کلانتری همجواری شهرستان تایباد با کشور افغانستان را یک فرصت دانست و افزود: ایجاد فرصت های شغلی در هر منطقه باید براساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه صورت گیرد که این امر در تایباد نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار تایباد نیز در این مراسم گفت: نرخ بیکاری این شهرستان مرزی به 4.11 درصد می رسد که دو درصد بیشتر از میانگین استانی آن است.
حسین شرافتی راد افزود: 39 واحد تولیدی در این شهرستان فعالیت دارد که برای هزار و 30 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
وی اظهار کرد: همجواری با کشور افغانستان و مرز دوغارون فرصتی است برای توسعه روابط اقتصادی که توسعه منطقه در حوزه های مختلف را به دنبال دارد.
وی گفت: تایباد حدود 90 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد و بیش از 50 درصد صادرات استان خراسان رضوی از معبر رسمی این شهرستان انجام می شود.
شرافتی راد افزود: هم اکنون 502 تعاونی در تایباد به ثبت رسیده است که از این تعداد 368 تعاونی با سرمایه 530 میلیارد ریال فعال است که برای هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.
شهرستان 114هزار نفری تایباد با 34 هزار بیمه شده تامین اجتماعی در 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید