شورای نگهبان در تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی با احتیاط عمل کند | اتاق خبر
کد خبر: 304548
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 00:58
امام جمعه موقت دامغان:
امام جمعه موقت دامغان با اشاره به ثبت نام کاندیدای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان در تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی با احتیاط عمل کند.

اتاق خبر: امام جمعه موقت دامغان با اشاره به ثبت نام کاندیدای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان در تایید صلاحیت نامزدهای انتخاباتی با احتیاط عمل کند.

بنابراین گزارش حجت الاسلام احمد فوادیان در آیین نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دامغان در محل مصلی امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به  جایگاه ارزشمند انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: مجلس خبرگان رهبری با توجه به حضور عالمان دینی و مجتهدین به نام در آن دارای جایگاه رفیعی است.

وی یکی از ویژگی های مهم مجلس خبرگان رهبری رازمان شناسی و خاطر نشان کرد: شورای نگهبان باید همانند سابق ملاحظه کاری را کنار بگذارد و طبق قانون  به تایید صلاحیت ها بپردازد.

نظام تکفیری در نیجریه فاجعه آفرید

امام جمعه موقت دامغان همچنین با اشاره به فرارسیدن حماسه 9 دی و محکوم کردن جنایات آمریکا و عوامل داخلی آن در راه انداختن آشوب در کشور افزود: آمریکا چطور به خود اجازه می دهد تا این همه جنایت برعلیه ملت ایران به راه بیاندازد اما در مقابل با ما حرف بهبود روابط می زند و برخی ساده لوح نیز در داخل به آن دل خوش می کنند.

فوادیان یادآور شد: مردم رشید و ولایت مدار ایران اسلامی با حضور پر شور خود در حماسه عظیم 9 دی پاسخ کوبنده ای به عوامل فتنه  دادند و پایبندی خود به ولایت را در عمل ثابت کردند. 

وی با اشاره به جنایت ارتش نیجریه و حامیان آنان در به قتل رساندن مردم مظلوم و مسلمان این کشور، اظهار داشت: نظام تکفیری در نیجریه فاجعه آفرید.

مدعیان حقوق بشر در مقابل جنایات نیجریه خفقان گرفته اند

خطیب جمعه دامغان اضافه کرد: شهادت شش فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه و تخریب حیسنیه شیعیان در آن کشور نمونه ای از جنایات ارتش نیجریه و حامیان او از جمله عربستان است.

فوادیان افزود: کجا هستند آنانی که ادعای دفاع از حقوق بشر دارند و امروز شاهد کشتار هزاران نفر در کشور نیجریه هستیم اما خفقان گرفته اند.

وی هچنین ضمن گرامیداشت ولادت حضرت عیسی بن مریم (ع) و ولادت با سعادت حضرت رسول مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع  مطالبی بیان کرد.

انسجام ملی تنها راه نجات از توطئه دشمنان است

امام جمعه میامی نیز در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر در مسجد جامع، وحدت و انسجام ملی را تنها راه نجات از توطئه دشمنان دانست و افزود: البته در کشور سلیقه‌ها و گرایش‌های مختلف نیز وجود دارد و همه این‌ها با در نظر گرفتن اصول انقلاب یکی از نردبان‌های رشد و تعالی خواهند بود.

حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) نخستین منادی وحدت در جهان بودند و همیشه به حفظ همبستگی مسلمانان تأکید داشتند.

وی با اشاره به اینکه وحدت رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود، افزود: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام دولت و ملت همدلی و هم‌زبانی نام‌گذاری شده است با توجه به حساسیت موجود و انتخابات پیش رو وحدت و انسجام ملت ایران بسیار مهم است.

فتنه همچنان پابرجا است

امام‌جمعه میامی تأکید کرد: امروز دشمنان اسلام که متاسفانه در برخی کشورهای عربی مسلمان تسلط یافته‌اند و از تفرقه میان مسلمانان بهره می‌برند و در این بین نیز قصد نفوذ در ایران و ایجاد تفرقه میان مردم کشور و درنهایت نابودی نظام را دارند.

صفایی پور همچنین با اشاره به فرارسیدن 9 دی‌ماه روز بصیرت و میثاق با ولایت، گفت: این روز حماسه ولایت مداری ملت بزرگ ایران است که 8 ماه فتنه دشمنان داخلی و خارجی را تحمل کردند و با پشتیبانی از ولی‌فقیه کار فتنه گران را یکسره کردند.

وی با تاکید بر اینکه فتنه همچنان پابرجا است، تصریح کرد: مردم باید آگاه و بصیر باشند که جریانات مختلف در داخل و خارج کشور سعی بر فراموشی فتنه دارند.

امام‌جمعه میامی همچنین با اشاره به ثبت‌نام نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: شبهات، شایعات و هجمه‌های کوری از سوی رسانه‌های خارجی و داخلی مطرح‌شده که لازم است تمام اشخاص و جریانات سیاسی عزت و اقتدار ملت ایران را مدنظر داشته باشند و با ترجیع دادن منافع ملی اقدام کنند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید