قطع و فروش اعضای بدن اسرا توسط داعش | اتاق خبر
کد خبر: 304558
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 01:55
نیروهای ویژه آمریکا در شرق سوریه سندی جدید به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد داعش فروش اعضای بدن اسرای خود را برای اعضای این گروه مجاز کرده تا از این راه کسب درآمد کند.

به گزارش اتاق به نقل از خبرگزاری رویترز، سند جدید مربوط به یک فتوا از سوی مسئولان مذهبی داعش است که در آن قطع اعضای بدن اسرای این گروه برای فروش و کسب درآمد مجاز دانسته شده است.

طبق این سند که نیروهای ویژه آمریکا در عملیات خود علیه داعش در شرق سوریه به دست آورده‌اند، مرکز پژوهش و صدور فتوای داعش با طرح این ادعا که "هیچ دلیلی برای حفظ جان کفار وجود ندارد" استباط کرده است که می‌توان اعضای بدن اسرا را قطع یا اعضای داخلی را خارج کرد.

طبق این فتوای عجیب، هیچ مشکلی برای قطع برخی از اعضای بدن این اسرا که از نظر داعش "کافر" تلقی می‌شوند، وجود ندارد "حتی اگر این امر منجر به مرگ اسیر شود."

مقامات آمریکایی می‌گویند، طبق اسنادی که به دست آمده، مشخص است داعش از این طریق درآمد قابل توجهی کسب می‌کند.

محمد علی الحاکم، نماینده عراق در سازمان ملل تاکید کرد، شورای امنیت در حال بررسی و مطالعه این اسناد است تا مطمئن شود که آیا داعش واقعا برای کسب درآمد اقدام به فروش اعضای بدن اسرای خود کرده است یا خیر.

به دنبال حمله نیروهای ویژه آمریکا در مه 2015 در شرق سوریه سوریه، مسئول مالی داعش به نام ابو سیاف کشته شد. نیروهای آمریکایی در این حمله برخی دستگاه‌های الکترونیکی و لوح‌های فشرده و نیز اسنادی که حاوی بیانیه‌های این گروه تروریستی بود با خود بردند که به آمریکایی‌ها برای از میان برداشتن چند عضو ارشد دیگر این گروه کمک زیادی کرد.

این اسناد نشان می‌دهد که داعش چگونه شکنجه و وحشی‌گری خود علیه اسرا را توجیه می‌کند. این گروه تروریستی در 29 ژانویه 2015 فتوایی درباره مواردی که اعضای داعش مجاز به تجاوز جنسی به زنان اسیر هستند صادر کرده است.

اقدامات شنیع این گروه تروریستی به جایی رسیده که به اعضای خود اجازه داده "در صورت لزوم" کسانی که از سوی این گروه تکفیری کافر خوانده می‌شوند را به قتل رسانده و گوشت آنها را بخورند!

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید