اظهارات شیخ الأزهر در مسیر پروژه شیعه‌هراسی استکبار است | اتاق خبر
کد خبر: 304632
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 08:43
استاد دانشگاه مذاهب اسلامی:
استاد دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: پروژه‌ای که اروپا در کنار اسلام‌هراسی به طور ویژه دنبال می‌کند شیعه‌هراسی است و نتیجه آن را در اظهارات افرادی همچون رئیس الأزهر می‌بینیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید علی حسینی‌اشکوری عصر امروز در دیدار با روحانیون مجمع طلاب گیلان گفت: پیامبر اکرم (ص) برای به ثمر رساندن درخت اسلام زحمت فراوانی کشیدند و از همه پیامبران گذشته بیشتر در این راه مورد اذیت قرار گرفتند بنابراین وظیفه ما که پیروان ایشان هستیم نسبت به وظایف دیگران سنگین‌تر است چون این اسلام به عنوان یک امانت در دست ما قرار دارد.

وی افزود: کفار از نظر اقتصادی و اجتماعی به پیامبر فشارهای زیادی می‌آوردند و در این راه قراردادهای ظالمانه‌ای با یک دیگر می‌بستند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه امامان یک زندگی سیاسی داشتند ابراز کرد: امامان معصوم نیز همانند پیامبر اسلام مورد آزار فراوان حکومت‌های ظالم آن دوران قرار می‌گرفتند و این بیانگر این است که آن بزرگواران زندگی کاملا سیاسی داشتند وگرنه اگر کنج منزلشان می‌نشستند و کاری به جامعه و حکومت و ستم ستمگران نداشتند که توسط حاکمان به شهادت نمی‌رسیدند.

وی ادامه داد: حاکمان آن دوران می‌دانستند حق با امامان است و مردم طرفدار آن حضراتند به همیت دلیل تا می‌توانستند با آنها مبازره می‌کردند.

اشکوری با بیان اینکه روحانیون باید راه امامان معصوم را ادامه بدهند، تبیین کرد: وظیفه روحانیت تحمل سنگینی رسالت تبلیغ اسلام است و باید از خود معصومین الگو بگیرند و در سختی‌های این راه از خود بردباری نشان دهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر کسی به ویژه اگر روحانی باشد به پست و مقامی دست پیدا کرد نگاهش نسبت به آن باید به چشم امانت باشد، نه طعمه و ابرازی برای رسیدن به اهداف شخصی.

استاد دانشگاه مذهب اسلامی اضافه کرد: در زمینه امانتداری تفاوتی بین مسئولیت‌های بزرگ و کوچک نیست، بنابراین از امامت جماعت گرفته تا مسئولیت‌های کشوری همه را باید اینگونه دید.

وی با اشاره به اینکه اگر مسئولان، موقعیت‌هایشان را به چشم امانت نگاه نکنند کشور ما مثل برخی کشورهای عربی می‌شود، توضیح داد: کشورهای عربی تمام ثروتشان را در اختیار جنایتکارترین حکومت‌ها می‌گذارند، چراکه حاکمان آنجا کشور و ثروتش را ملک شخصی خود می‌دانند و به جای اینکه آن را امانت الهی بدانند و برای گسترش اسلام استفاده کنند ضد اسلام و در خدمت استکبار به کار می‌برند.

اشکوری تبیین کرد: ایران دنیا را نسبت به قلدری قلدرها و تجاوز متجاوزین بیدار می‌کند و از آن جایی که تهدیدی جدی برای حکومت جهانی مستکبرین است آنها از هر کوششی برای ضربه زدن به این نظام مقدس استفاده می‌کنند.

وی امنیت ایران را نتیجه مبارزه واقعی با تروریسم دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به شکل واقعی و سازمان یافته با تروریسم جهانی مبارزه می‌کند و امنیت داخلی ان نتیجه همین مبارزات است به همین دلیل جنایاتی که گروهک تروریستی داعش در اروپا انجام داد نتیجه حمایت خود اروپا از آنها بود و در واقع می‌توان گفت اروپا و آمریکا با حمایت از تروریسم هم در کشورهای خودشان ناامنی ایجاد می‌کنند هم در کشورهای دیگر دنیا.

استاد حوزه علمیه قم مبارزه با تروریسم را برگرفته از دستورات دینی توصیف کرد و گفت: اینکه جمهوری اسلامی ایران به صورت جدی با تروریسم مبارزه می‌کند به خاطر دستورات پیامبر اسلام مبنی بر حفظ جان و امنیت تمام انسان‌های دنیا با تمام ادیان و مذاهبشان است.

استاد دانشگاه مذهب اسلامی با اشاره به افت اقتصادی اروپا اظهار کرد: اروپا در سال‌های اخیر افت اقتصادی فراوانی داشته، اما به جای اصلاح این وضعیت فقط به دنبال اسلام‌هراسی است و در این راه از هیچ کوششی فرو نمی‌گذارد، بنابراین وظیفه ما مقابله فرهنگی با این حرکت آنهاست.

وی ادامه داد: پروژه‌ای که اروپا در کنار اسلام‌هراسی به طور ویژه دنبال می‌کند شیعه‌هراسی است و نتیجه آن را در اظهارات افرادی همچون احمد طیب رئیس الأزهر و وهابیون تونس می‌بینیم و این در حالی است که در ایران شیعه و سنی در اوج وحدت هستند و به راحتی با هم زندگی و مراوده دارند.

اشکوری تصریح کرد: وهابیون تونس حتی با ورود گردشگران ایرانی به کشورشان مخالفت شدید کردند و گفتند حاضریم درآمدی که می‌تواند از گردشگری به دولت برسد را خودمان بپردازیم، اما مسافران ایرانی وارد کشورمان نشوند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید