معاون نخست وزیر گرجستان مامور تشکیل دولت تازه شد | اتاق خبر
کد خبر: 304642
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 09:37
رییس جمهوری گرجستان روز جمعه در پی کناره گیری غیرمنتظره 'ایراکلی گاریباشویلی' از مقام نخست وزیری، گیورگی کویریکاشویلی معاون وی را مامور تشکیل دولت تازه کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از تفلیس، 'گیورگی مارگولاشویلی' رییس جمهوری گرجستان گفت که در پی حمایت ائتلاف حاکم از کویریکاشویلی اقتصاددادن 48 ساله، نامزدی وی را برای مقام نخست وزیری به مجلس این کشور اطلاع داده است.
این در حالیست که ائئلاف حاکم با توجه به برگزاری انتخابات پارلمانی گرجستان در سال آینده میلادی، در پی کسب محبوبیت پیش از برگزاری آن است.
کویریکاشویلی که تاکنون مقام وزارت امور خارجه این کشور را نیز در اختیار داشت در سخنان کوتاهی به خبرنگاران گفت که قصد تغییرات نه چندان قابل توجهی و بزرگی در هیات دولت را دارد.
گاریباشویلی 33 ساله روز چهارشنبه پس از 2 سال عهده دار بودن مقام نخست وزیری به صورت غیرمنتظره و بدون تشریح علت تصمیم خود، از مقامش کناره گیری کرد.
وی که در هنگام انتصاب به این سمت در نوامبر 2013 جوان ترین نخست وزیر اروپا به شمار می رفت، با استقبال از نامزدی کویریکاشویلی برای این مقام، گفت: این انتخاب بسیار خوبی است.
بر اساس قانون اساسی گرجستان، در صورت استعفای نخست وزیر، صلاحیت هیات دولت به حال تعلیق درمی آید و رییس جمهوری کشور باید با رایزنی با اکثریت مجلس، در مهلتی هفت روزه، نامزد جدید مقام نخست وزیری را به پارلمان معرفی کند .

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید