آزادی زودتر از موعد 3200 زندانی در آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 304864
تاریخ انتشار: 6 دی 1394 - 07:34
به دلیل خطای نرم‌افزاری!
سازمان زندان‌های ایالت واشنگتن، به دلیل اشتباه ناشی از برنامه‌ریزی سیستم‌های الکترونیکی خود، طول مدت حبس زندانیان را کاهش داده است.

اتاق خبر - سازمان زندان‌های ایالت واشنگتن ناچار لب به اعتراف گشود که از سال 2002، حدود 3% از جمعیت زندانیان، زودتر از موعد آزاد شده‌اند. این مسئله که دیروز توسط فرماندار “جی اینسلی” فاش شد، در مورد یک خطای نرم‌افزاری است که طول مدت احکام زندانیان را به اشتباه محاسبه می‌کرده است.

مطابق اخبار منتشر شده توسط سیاتل تایمز، سازمان زندان‌ها به حکم دیوان عالی کشور موظف به لحاظ کردن امتیاز خوش‌رفتاری برای کاهش مدت حبس بوده است.

زمانی که سیستم‌های کامپیوتری سازمان زندان‌ها برای دریافت این حکم، اصلاح شدند، یک محاسبه نادرست در مورد اینکه امتیاز خوش‌رفتاری شامل چه مدت زمانی می‌شود، رخ داده است. متاسفانه تا سال 2012، زمانی که خانواده یک قربانی مسئله آزادی یک زندانی را مطرح کردند، سازمان زندان‌ها از این موضوع بی‌اطلاع بوده است.

مدیران بر این باورند که خطای نرم‌افزاری موجب آزادی پیش از موعد 3200 زندانی شده است. علاوه بر این، 3100 نفر دیگر که در حال طی روند آزادی زودتر از موعد بوده‌اند، احکام تصحیح شده خود را قبل از اینکه بتوانند بیرون بروند، در دست داشته‌اند.

طبق گفته نیکولاس براون، مشاور عمومی جی اینسلی، ساکنین ایالت واشنگتن نباید دراین‌باره نگران باشند. این خطاها در اکثر موارد منجر به کاهش 100 روزه مدت حبس زندانیان شده است و تاکنون به نظر نمی‌رسد که زندانیان بسیار خطرناک، زودتر از موعد آزاد شده باشند.

بااین‌حال، این یک شوخی نیست که در چند ماه گذشته چه کسی بیش از همه در وقوع این خطای نرم‌افزاری مشارکت داشته است؛ به همین دلیل یک تحقیق رسمی توسط دو دادستان سابق فدرال در آینده‌ای نزدیک انجام خواهد شد.

منبع: آی تی رسان

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید