سرکرده چچنی داعش دراسارت نیروهای آمریکایی | اتاق خبر
کد خبر: 305212
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 17:53
رسانه های روسی اعلام کردند:
رسانه های روسی از دستگیری 'تارخن باتیراویشیلی' موسوم به «ابوعمر الشیشانی» از سرکردگان چچنی گروه تروریستی داعش و دو فرمانده دیگر داعشی به دست نیروهای ویژه آمریکایی در عراق خبر دادند.

به گزارش اتاق خبر،رسانه های روسی از جمله شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز دوشنبه اعلام کردند: الشیشانی و دو فرمانده دیگر داعش در جریان عملیات نیروهای ویژه آمریکایی در استان کرکوک عراق دستگیر و به سلیمانیه منتقل شدند.
در این عملیات هفت تروریست داعشی دیگر به هلاکت رسیدند.
گفته می شود نیروهای ویژه آمریکایی از بیست و یکم دسامبر (30آذر) در عراق مستقر شده اند و شمار افراد آن به یکصد نفر می رسد.
بنا به اعلام واشنگتن نیروهای ویژه آمریکایی به انجام عملیات ویژه فوق سری در عراق خواهند پرداخت و استقرار این نیروها بخشی از اقدام های امریکا علیه داعش است.رسانه ها در یک سال اخیر چند بار از هلاکت ابوعمر الشیشانی خبر داده بودند.
رسانه های روسی آخرین بار پانزدهم آذر ماه گذشته اعلام کردند ابو عمر الشیشانی موسوم به نفر سوم داعش از فرماندهان ارشد چچنی تبار داعش در حمله جنگنده های عراقی در جزیره سامرا استان صلاح الدین کشته شد.
بر اساس اطلاعات رسانه ها، نام اصلی ابو عمر الشیشانی «تارخن باتیراویشیلی» است که در سال 1986 و در
روستای بیرکیانی در دره پانکیسی گرجستان (زیستگاه چچن های گرجستان) به دنیا آمده است.
الشیشانی از حدود دو سال پیش در اعمال تروریستی داعش به عنوان فرمانده شرکت می کند و موارد متعددی جنایات ضدبشری مرتکب شده است.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید