با بزرگترین شبکه اجتماعی چینی جهان آشنا شوید | اتاق خبر
کد خبر: 305266
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 21:06
کلمه Weibo در زبان چینی به معنی «میکروبلاگ» است و سایت اینترنتی محبوبی که با این نام فعالیت می کند هم سرویس مذکور را در اختیار مشترکان خود قرار می دهد
اتاق خبر - این پلتفرم اجتماعی برای ارائه خدمات خود از سایت اینترنتی اصلی یعنی Weibo.com استفاده می کند و از آوریل 2011 فعالیت خود را آغاز کرده است. از آنجا که نام Weibo برای چینی ها بسیار شناخته شده است، دو سرویس زیرمجموعه هم خدمات خود را با همین نام عرضه می کنند.

به طور کلی می توان گفت Weibo محبوب ترین ابزار ارتباطی برای مردم چین محسوب می شود و در زمینه های مختلف، پرمخاطب ترین پلتفرم اینترنتی برای بحث و گفتگو است. این شبکه اجتماعی هم اکنون بیش از 500 میلیون مشترک دارد که تقریبا می توان گفت همه آنها چینی هستند یا اینکه به زبان چینی صحبت می کنند.
 
بزرگترین شبکه اجتماعی چینی جهان

این شبکه اجتماعی بر اساس قانونی که در 16 مارس 2012 تصویب شد، همه مشترکان خود را مجبور کرده از نام واقعی استفاده کنند. بر این اساس کاربران چینی که قصد عضویت در این شبکه اجتماعی را دارند باید از کارت شناسایی شخصی استفاده کنند تا هویت آنها شناسایی و تایید شود.

این مسئله به دولت چین امکان داده تا بتواند تسلط بیشتری بر کاربران داشته باشد و جلوی انتشار انواع مطالب خلاف سیاست های دولت را بگیرد. گفتنی است دو شبکه اجتماعی فیس بوک و توییتر در چین فیلتر هستند و به همین دلیل Weibo از فرصت استفاده کرده و خود را به بزرگترین شبکه اجتماعی در این کشور تبدیل کرده است. این پلتفرم به واسطه بازی های آنلاین خود هم محبوبیت زیادی دارد و بخش اعظم درآمدهایش را از این بخش به دست می آورد.

به هر حال Weibo با همه محدودیت خود، مشترکانش را بسیار محدود می کند و به صورت دائم محتوای منتشر شده از سوی آنها را مانیتور می کند.
منبع: عصر ارتباط
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید