تحصیل ۲.۸۵ درصد دانش آموزان کشور در مدارس استعدادهای درخشان | اتاق خبر
کد خبر: 305298
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 23:04
مدیر آموزشی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور از تحصیل ۲.۸۵ دانش آموز در این مراکز خبر داد و گفت: ایران در مسیر شناسایی استعدادهای برتر در سطح جهانی پیش گام است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر سید رحمت الله مشهدی بعدازظهر دوشنبه در همایش دبیران تخصصی سمپاد استان سمنان به میزبانی شهرستان دامغان و در محل کانون فرهنگی و تربیتی امام خمینی(ره) این شهرستان اظهار داشت: ایران در مسیر شناسایی استعدادهای برتر در سطح جهانی پیش گام است.

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در ارتباط با پرورش و شناسایی استعدادهای درخشان بر اساس روند معقول و استاندارد حرکت می کند و تا کنون موفقیت های خوبی را به همراه داشته است.

مدیر گروه های آموزشی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان کشور با اشاره به برگزاری آزمون های نادرست و برابر با مدارس نمونه دولتی ویژه استعدادهای درخشان در سالهای اخیر افزود: آزمون ورودی این مدارس به شکل ملی و با هدف تعدیل ظرفیت برگزار می شود.

مشهدی با بیان اینکه شناخت استعدادهای برتر در دوره ابتدایی محقق می شود، گفت: اما هدایت در متوسطه اول و دوم باید اتفاق بیافتد و طرح شهاب بر اساس همین رویکرد اجرا می شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان نیز در این همایش افزود: معلمان در امر تحصیل در مدارس کم کاری نمی کنند زیرا آن را هزینه نمی دانند و با برنامه ریزی مشغول خدمت به دانش آموزان هستند تا در نهایت آنها را در مسیر علم آموزی قرار دهند.

حسین فولادیان با اشاره به ارزیابی فرهنگی اشاره داشت: مدیر، معلم، دانش آموز و اولیا چهار رکن اساسی ارزیابی فرهنگی هستند که هر چه فاصله اضلاع کمتر شود کارایی بالاتر می رود.

وی در خاتمه گفت: روش های امروزی، تحصیل دانش آموزان را از مسایل اصلی دور ساخته که ما شاهد نا به هنجاری های خانوادگی هستیم زیرا آینده نگری، تصمیم گیری و تصمیم سازی را از خانواده ها ربوده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید