اجازه پایمال شدن حقوق داوطلبان انتخابات را نخواهیم داد | اتاق خبر
کد خبر: 305346
تاریخ انتشار: 8 دی 1394 - 07:26
فرماندار اسفراین :
فرماندار اسفراین با اشاره به آغازروند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات گفت: داوطلبان انتخابات بدانند در هیات اجرایی حتما حقوق و چارچوب های قانونی رعایت خواهد شد و اجازه نخواهیم داد حق کسی پایمال شود .

 

 

به گزارش اتاق خبر مهدی عابدی روزدوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اسفراین با تبریک میلاد پیامبر اعظم (ص) ،امام جعفر صادق و حضرت عیسی (ع) اظهار کرد : تقارن این اعیاد ،هفته وحدت و روز بصیرت نشان دهنده لزوم تقویت وحدت دربین ادیان وملل مختلف جهان است .
وی با بیان اینکه اسلام دین اخلاق است گفت : باید کوشید که در درون خود و جامعه این فضیلت را گسترش دهیم تا نظامی مترقی تر و کارآمدتر داشته باشیم .
عابدی با اشاره به آغاز روند اجرایی بررسی صلاحیت های داوطلبان انتخابات گفت :تلاش شده هیات های اجرایی انتخاب شده در شهرستان معتمد و کارآمد و بدور ازحواشی دوره های قبل باشد .
وی افزود: آنچه در هیات اجرایی مورتاکید ماست، قانون است و بررسی صلاحیت ها بر اساس چارچوب های قانون انجام می شود .
فرماندار اسفراین افزود : داوطلبان بدانند ما درهیات اجرایی حتما حقوق و چارچوب های قانون را رعایت خواهیم کرد واجازه نخواهیم داد حق کسی پایمال شود .
وی افزود : همه باید تلاش کنیم و فضا برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم کنیم .
رئیس ستاد انتخابات شهرستان اسفراین با بیان اینکه تمام دستگاه های اجرایی باید امکانات خود را برای برگزاری انتخابات در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند گفت: باید فضا را برای حضور حداکثری مردم درانتخابات فراهم کنیم زیرا حضور حداکثری مردم امنیت بیشتر را برای کشور به ارمغان خواهد آورد و دشمنان می بینند که مردم در همه عرصه های اجتماعی و سیاسی حضور پر رنگ دارند .

***افزایش 300درصدی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفراین
فرماندار اسفراین با اشاره به استقبال گسترده داوطلبان انتخابات در مجالس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در کشور آن را مایه خیر و برکت ذکرکرد و افزود: حضور پررنگ مردم چه کسانی که در معرض انتخاب شدن هستند و چه کسانی که انتخاب می کنند نشان می دهد که امید مردم به کشورو نظام بالاست و نقش آفرینی در نظام برایشان مهم است .
عابدی بابیان اینکه در شهرستان اسفراین نیز میزان ثبت نام داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 300درصد نسبت به دوره گذشته افزایش داشته است گفت : 23داوطلب در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفراین ثبت نام کرده اند که این میزان دردوره گذشته 7نفر بوده است .
وی افزود : از این تعداد داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی دو نفر زن و بقیه مرد هستند و 5نفر مدرک دکتری دارند .
عابدی با اشاره به روز 9 دی ،روز بصریت ومیثاق مردم با ولایت گفت : در این روز مردم با حضورخودش از هر طیف و سلیقه برای حمایت از ولایت و دستاوردهای نظام به صحنه آمدند .
وی افزود : نظام جمهوری اسلامی دارای قانونی مترقی است و مردم درآن نقش اساسی دارند و بازیگران اصلی این نظام هستند و هرگاه نسبت به دستاوردهای نظام احساس خطر کنند به میدان می آیند و از آن مراقبت می کنند .
عابدی با بیان اینکه بهره برداری از این روز به نام گروهی خاص نادرست است افزود :این روز به نام همه ملت و همه جریانهای داخل نظام است .
وی بر بکارگیری تدبیر دردستگاهای اجرایی شهرستان تاکید کرد و افزود: دستگاههای فرهنگی شهرستان برای برنامه فرهنگی پیش بینی های لازم را انجام دهند و متناسب با فضای ایام برنامه برگزار کنند.
وی همچنین خواستار افزایش سعه صدر مناسب درباره مسائل روز جامعه شد .
فرماندار اسفراین بااشاره به سوءتفاهم ها به وجود آمده میان شورای شهرو شهردارگفت : باید اختلاف سلیقه ها را به بیرون نکشیم و فضا را با همدلی و همراهی پیش برد و برای مردم حاشیه درست نکنیم .
عابدی افزود : قانون برای همه ما فصل الخطاب است و مشکلات راباید از مجرای قانونی حل کرد .
وی با اشاره به مصوبه ضد ایرانی کنگره امریگا گفت: این اقدامات نشان می دهد آمریکا همچنان غیر قابل اعتماد است و ما براساس چهار چوب عزت ،حکمت و مصلحت که مقام معظم رهبری مشخص کردند در این مسیر پیش می رویم .
امام جمعه اسفرین نیز دراین جلسه با اشاره سالروز حماسه 9 دی گفت : از برخورد شعار گونه دراین مبحث باید پرهیز کرد و باید محتوایی و منطقی و عالمانه در این مورد بحث شود.
حجت الاسلام قدیر محمدیان افزود: سر منشا فتنه و فتنه گری پیروی از هوای نفس است و در فتنه فضایی غبار آلود به وجود می آید و تشخیص حق و باطل را برای مردم سخت می کند .
وی بااشاره برگزاری دو انتخابات بزرگ و مهم درسال جاری خواستار کمک و همکاری همه به هیات اجرایی و نظارت برای برگزاری انتخابات خوب در شهرستان شد .
شهرستان 127 هزار نفری اسفراین در 60کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید