جنتی: یک گرم اورانیوم هم از کشور خارج نشده است /صالحی: 11 تن اورانیوم به روسیه رفته است | اتاق خبر
کد خبر: 305489
تاریخ انتشار: 9 دی 1394 - 04:12
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته در بندرعباس گفت: در ازای 200 کیلوگرم کیک زرد دریافتی، حتی یک گرم اورانیوم هر هم از کشور خارج نشده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی جنتی عضو کابینه دولت در جریان سفری 2 روزه به مرکز هرمزگان، در خلال سخنان خود شامگاه دوشنبه در همایش وحدت و همدلی که با حضور استاندار هرمزگان و علمای اهل سنت و تشیع برگزار شد، در گفته‌هایی مرتبط با تحریم‌ها و مدیریت کشور توسط دولت در فضای کنونی، گفت: در رویه جدید که قرار بود، اورانیوم از کشور خارج شود باید گفت تاکنون یک گرم اورانیوم هم از کشور خارج نشده است‌ و این در حالیست که 200 کیلوگرم کیک زرد وارد کرده‌ایم.

وزیر ارشاد در حالی این سخنان را مطرح کرد که در ساعاتی پیش علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی خبر خروج اورانیوم از کشور را رسانه‌ای کرده بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی نیز امروز با تأیید پایان تبادل اورانیوم غنی شده با کیک زرد گفته است: 11 تن اورانیوم غنی شده به روسیه ارسال و 200 تن کیک زرد دریافت کردیم، که براساس محاسبات باید 80 تن کیک زرد می‌گرفتیم، ولی شرایطی پیش آمد که 200 تن دریافت کردیم.

بر اساس این گزارش، در اینجا این سوال مطرح است که چگونه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که باید در زمینه مسائل فرهنگی اظهارنظر کند، با ارائه اطلاعات و آمار عجیب درباره مهمترین موضوعات کشور شأنیت جایگاه مهم مسئولیت خود را زیر سوال می‌برد و بدون اطلاع دقیق، مطالب غیرواقعی که در تخصص و مسئولیت وی نیست، بیان می‌کند. 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید