ظرفیت تولید گاز شیل چین 2 برابر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 305526
تاریخ انتشار: 9 دی 1394 - 10:18
شرکت پتروشیمی چین دومین تولید‌کننده نفت و گاز این کشور قصد دارد ظرفیت تولید سالانه گاز شیل خود را در دو سال آینده دو برابر کند و به 10 میلیارد مترمکعب برساند.

اتاق خبر: این شرکت مستقر در پکن موسوم به گروه ساینوپک در حال حاضر بیش از یک ماه است که روزانه 15 میلیون مترمکعب گاز شیل را در پروژه فولینگ در جنوب غربی چین تولید می‌کند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ تولید کنونی گاز ساینوپک می‌تواند نیاز روزانه 30 میلیون خانوار چینی به گاز را تامین کند.

جیائو فانگژنگ معاون مدیرعامل ساینوپک در بیانیه‌ای گفت: الگوی توسعه گاز شیل در فولینگ می‌تواند به سادگی در پروژه‌های مشابه در چین مورد استفاده قرار بگیرد و از اکتشافات سوخت در مقیاس وسیع در کشور حمایت کند.

مجموع تولید گاز شیل شرکت ساینوپک و پتروچاینا(بزرگ‌ترین تولید‌کننده نفت و گاز این کشور) امسال ممکن است به پنج میلیارد و 100 میلیون مترمکعب برسد که البته از هدفگذاری 6.5 میلیارد مترمکعبی این کشور نخواهد رسید.

ذخایر اثبات شده گاز شیل در پروژه فولینگ سه برابر شده و به 380 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب رسیده که چین را به دومین تولید‌کننده بزرگ گاز شیل در خارج از آمریکای شمالی تبدیل می‌کند.

این پروژه در منطقه کوهستانی چونگ کینگ واقع شده و از زمان شروع تولید سه میلیارد و 900 میلیون مترمکعب سوخت تولید کرده است.

آکادمی مهندسی چین می‌گوید که ذخایر گاز اثبات‌شده چین 500 میلیارد مترمکعب برآورد می‌شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید