منابع بانک ملی حدود 130 هزار میلیارد تومان است | اتاق خبر
کد خبر: 305642
تاریخ انتشار: 9 دی 1394 - 21:59
مدیرعامل بانک ملی:
مدیرعامل بانک ملی ایران میزان منابع این بانک را نزدیک به 130 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این بانک از این نظر در مقایسه با دیگر بانکها از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است.

اتاق خبر: عبدالناصر همتی روز چهارشنبه اظهار داشت: بسیاری از طرحهای کلان اقتصادی کشور در طول سالهای گذشته و نزدیک با پشتیبانی و مشارکت بانک ملی انجام شده است.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی ادامه داد: در کنار حمایت از طرحهای کلان اقتصادی، بانک ملی در بین بانکهای دیگر در پرداخت وامها به اقشار جامعه رتبه نخست را دارد.
مدیر عامل بانک ملی ایران افزود: بعد از رفع گرفتاریها و اتفاقاتی که پس از برجام می افتد فعالیت های گسترده بانک ملی در سطح بین الملل بیشتر از گذشته می شود.
همتی افزود: بانک ملی با رفع تحریم ها می تواند از فاینانس و ریفاینانس خارجی برای افزایش منابع داخلی خودش استفاده کند و این موضوع نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد.
وی بیان کرد: تحریم ها باعث شده که بانک ملی نتواند فعالیت هایی با بانکهای خارجی و کارگزار بین المللی داشته باشد و حتی منابع و شعبات ما در کشورهای خارجی فعالیتی نداشته باشد.
مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: تحریم ها که قرار است از ماه آینده برداشته شود فعالیتهای گسترده توسط این بانک آغاز تا بتوانیم در پیشبرد و توسعه کشور گام موثری برداریم.
همتی با اشاره به روند خروج منابع مالی از بانکها گفت: در گذشته تسهیلات تکلیفی با دستورات سیاسی از بانک ملی خارج شده که خیلی از تصمیمات و مصوبات ابلاغی در دولت قبل تعادل درآمدی و هزینه ای بانک ملی را به هم زده است.
وی اظهار داشت: بانک ملی مطالبات زیادی از دولت گذشته دارد که امیدواریم همه منابع مالی به تدریج بازگردد و در سال 1395 به یک نقطه خوبی برسیم.
وی گفت: حدود سه هزار و 300 شعبه و باجه بانک ملی در سراسر کشور فعالیت دارد که از این تعداد 79 باجه و شعبه در سیستان و بلوچستان دایر است.
مدیر عامل بانک ملی ایران اظهار داشت: این تعداد باجه و شعبه در کشور زیاد است که اگر بخواهیم استفاده بهینه داشته باشیم باید تعداد شعبات بانک ملی کم شود.
همتی ادامه داد: از یک سو با توجه به اینکه مردم به بانک ملی نگاه ویژه ای دارند امکان تعطیل شدن برخی شعب بانک، همانند بانکهای دیگر وجود ندارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید