مشکلات حوزه تخصصی پوست و مو باید حل شود | اتاق خبر
کد خبر: 305774
تاریخ انتشار: 11 دی 1394 - 09:47
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت تاکید کرد: مشکلات حوزه تخصصی پوست و مو با مراجعه به کوریکولوم آموزشی باید برطرف شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در سخنرانی افتتاحیه پانزدهمین کنگره انجمن متخصصین پوست ایران که با حضور معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از میهمانان داخلی و خارجی در محل هتل المپیک بر پا شد، با بیان اینکه در کشور ما در طول سال هایی که گذشت کمتر به حوزه سلامت و مشکلات آن توجه شد و فاصله قابل توجهی نسبت به استانداردهای جهانی داریم، افزود: در منطقه از جمله کشورهایی هستیم که از نظر نیروی انسانی از سطح قابل توجهی برخورداریم اما در بحث خدمات و عدالت اجتماعی نسبت به سایر کشورها فاصله قابل توجهی داریم ولی خوشحالیم دولت با وجود همه مشکلات اقتصادی موجود توجه ویژه ای به بخش سلامت دارد.

وی گفت: طرح تحول سلامت با همیاری و حمایت دولت آغاز شد و به طور حتم بدون مشکل نخواهیم بود اما با همکاری دولت پیش خواهیم رفت تا بخشی از مشکلات مردم حل شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه دولت کار خود را با ۸ هزار میلیارد تومان بدهی آغاز کرد و ادامه تحریم ها و کاهش قیمت نفت دلایلی است که موجب شده برنامه ها طبق انتظار پیش نرود، گفت: اما امیدواریم طرح تحول سلامت بتواند با موفقیت پیش رود و به نتایج مورد انتظار دست یابیم.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: تخصص پوست و مو یکی از رشته های حائز اهمیت است زیرا اگر یک لحظه تصور کنیم که پوست بر بدن نباشد با چه مشکلات خطیری مواجه خواهیم شد و به قول خود این دوستان و همکاران ۳ میلی متر عمق پوست و ۳ هزار بیماری که اکثر آنها زمان بر و دشوار است.

وی با اشاره به اینکه پزشکان این بخش مشکلاتی از نظر حرفه ای دارند که باید نسبت به حل آنها اقدام شود افزود: فکر نمی کنم با تعاملی که بین هیئت مدیره جدید انجمن پوست و سازمان نظام پزشکی وجود دارد مشکلی بماند؛ امیدواریم تداخل کاری که با برخی رشته ها وجود دارد بزودی با مراجعه به کوریکولوم آموزشی هر رشته حل و رفع شود و در غیر این صورت وزارت بهداشت وارد خواهد شد.

هاشمی گفت: عناوین تمام گروه های پزشکی به صورت مشخص در شورای عالی برنامه ریزی وزارت بهداشت مصوب شده و طبق آن باید اجرا شود و اگر غیر از آن انجام شود برخلاف قانون و به ضرر سلامت جامعه است.

وزیر بهداشت در پایان درباره مشکلات فارغ التحصیلان جوان این رشته تاکید کرد: فارغ التحصیلان جوان این رشته هم بی مشکل نیستند که می توان از طریق انجمن و طرح تحول سلامت نسبت به حل آن ها اقدام نمود.

هاشمی اظهار امیدواری کرد که وزارت بهداشت بتواند بخشی از مشکلات پزشکان را در کنار مشکلات مردم حل کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید