پاپ فرانسیس سال جدید را چه نامید؟ | اتاق خبر
کد خبر: 305852
تاریخ انتشار: 11 دی 1394 - 20:23
پاپ سال جدید میلادی را سال مبارزه با موج مصیبت در جهان خواند.
اتاق خبر - پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در نخستین پیام خود به مناسبت سال جدید میلادی خواستار مبارزه با موج و سیل مصیبت، بی عدالتی و خشونت در جهان شد.

خبرگزاری رویترز روز جمعه از مبدا 'واتیکان' با انتشار این خبر افزود: پاپ این مهم را در گرو فائق آمدن بر تمامی بی توجهی ها نسبت به بسیاری از افراد که درجهان در رنج و مصبیت گرفتار هستند، دانست.

بنابراین گزارش پاپ گفت: ما (از خود) می پرسیم تا چه مدت افراد شرور به آشوب و عداوت درجهان ما ادامه خواهند داد؛ ما شاهد فوجی از مردان، زنان و کودکانی هستیم که از جنگ، گرسنگی و زجر و شکنجه می گریزند و آماده اند تا به سادگی جان و زندگی خود را تنها برای آنکه حقوق اولیه آنها محترم شمرده شود، به مخاطره افکنند.

رویترز گزارش داد موارد امنیتی شدیدی پیرامون واتیکان وضع شده و نیروهای پلیس لوازم ده ها هزار نفر که در میدان 'سنت پتر' برای ورود به واتیکان تجمع کرده اند را مورد بازرسی قرار می دهد.

رویترز درادامه گزارش داد: پاپ در وعظ خود از مردم خواست تا بر آنچه که وی آن را سیل و فوج مصیب خواند با ساختن جهانی هرچه عادلانه تر و دوستانه تر ،فایق آیند؛جهانی که هر فرد و هر مخلوقی بتواند در آن در صلح به سر برد و در همخوانی با اصل خلقت خداوند باشد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید