اعتراض صنوف مشهد به عوارض هنگفت شهرداری | اتاق خبر
کد خبر: 306219
تاریخ انتشار: 13 دی 1394 - 11:12
رئیس اتاق اصناف مشهد اعلام کرد:
رییس اتاق اصناف مشهد با انتقاد از دخالت برخی دستگاه ها در امور اصناف گفت: متاسفانه دخالت برخی دستگاه های اجرایی بیشتر از رکود حاکم بر اقتصاد کشور، اصناف را آزار می دهد.

رییس اتاق اصناف مشهد با انتقاد از دخالت برخی دستگاه ها در امور اصناف گفت: متاسفانه دخالت برخی دستگاه های اجرایی بیشتر از رکود حاکم بر اقتصاد کشور، اصناف را آزار می دهد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از اتاق اصناف ایران، محمود بنانژاد رئیس اتاق اصناف مشهد از مدیریت دوگانه در زمینه نرخ گذاری اماکن اقامتی در مشهد و افزایش بی رویه و سرسام آور عوارض سالانه توسط شهرداری گلایه کرد و افزود: شهرداری به صورت سالانه عوارضی را از واحدهای صنفی تحت عنوان جمع آوری زباله و پسماند دریافت می کند اما بتازگی دریافت عوارض های هنگفت موجب اعتراض شدید واحدهای صنفی شده است.


بناء نژاد به دریافت عوارض ۴۰۰ هزار تومانی تا ۸ میلیونی جمع آوری زباله از واحدهای صنفی اشاره کرد و گفت: اگرچه این عوارض هنگفت بیشتر از اماکن اقامتی، رستوران ها و آب میوه فروشی ها گرفته می شود اما با این حال مواردی هم مشاهده شده که شهرداری از یک مبل فروشی عوارض ۶ میلیونی برای جمع آوری زباله اخذ کرده است.
وی ابطال پروانه کسب بسیاری از واحدهای صنفی طلافروش در مشهد و همچنین حد نصاب افتادن انتخابات برخی واحدهای صنفی را نیز مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: شرایط رکودی حاکم بر اقتصاد کشور، وضع عوارض هنگفت و فشارهای مالیاتی موجب شده که بسیاری از صنوف تولیدی به مشکل برخورد کنند.


رئیس اتاق اصناف مشهد در ادامه با تاکید بر اصلاح قانون نظام صنفی گفت: قانون باید متناسب با وضعیت کسب و کار نوشته شود اما هم اینک ایرادات فراوانی در موضوع انتخابات، احراز صلاحیت، ثبت نام و شرایط کاندیدا وجود دارد؛ بنابر این ضرورت دارد که با حضور مشاوران صنفی قانون را مجددا بازنویسی کنند.


وی همچنین با استقبال از احیای مجدد وزارت بازرگانی گفت: به نظر می رسد که وزارت بازرگانی نیازمند مدیریت واحدی است تا امور تجار و بازرگانان تسهیل شود.

منبع: اتاق اصناف ایران

نظرات
ADS
ADS
پربازدید