کویت سه دیپلمات ایرانی را اخراج و سفیرش از تهران را فراخواند | اتاق خبر
کد خبر: 306427
تاریخ انتشار: 14 دی 1394 - 09:53
دومینوی تنش در روابط ایران و کشورهای عربی

اتاق خبر: با وجود تکذیب ادعای کویت توسط وزارت خارجه ایران، بار دیگر وزیر خارجه کویت ضمن تکرار ادعاهایش گفت که این کشور سفیر خود در تهران را یک روز پس از محکوم شدن سه نفر به اعدام در دادگاهی به جرم جاسوسی برای ایران فراخوانده است.
به گزارش انتخاب؛  وی از اخراج سه دیپلمات ایرانی از کشورش خبر داده است. شیخ محمد الصباح وزیر خارجه کویت گفت که کشورش هر دیپلمات ایرانی را که معلوم شود با این حلقه جاسوسی ارتباط داشته است اخراج خواهد کرد.
شیخ محمد السالم الصباح ضمن انتقاد از ایران می گوید: کویت در برابر همسایه‌اش ایران فقط ابراز حسن نیت می‌کند، اما در مقابل می‌بینیم که ایران، این هسته های جاسوسی را برای هدف گرفتن امنیت کویت ایجاد می‌کند. وزیر خارجه کویت اعلام کرده که دلیل احضار سفیر کشورش ، مشاوره در این مورد بوده است.
وی افزود: کاردار ایران احضار شده و به او اطلاع داده شده است که باید سه دیپلمات مرتبط با این شبکه جاسوسی اخراج شوند. وزارت خارجه ایران پس از اعلام خبر بازداشت ها، اتهام جاسوسی آنها برای ایران را "بی پایه و اساس" خوانده بود.
در پی ادعای یک مقام قضایی کویت مبنی بر آنچه که به عنوان کشف شبکه جاسوسی ایرانی خوانده شده است، یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه کشورمان این ادعاها را کذب و بی اساس خواند. مقام آگاه در وزارت خارجه، در این مورد گفته است: این موضوع هیچ گونه ارتباطی با جمهوری اسلامی ایران و یا اعضای سفارت کشورمان نداشته و انتساب چنین ادعایی به ایران از سوی دستگاه قضایی کویت غیرمسئولانه است.
وی افزود: به هنگام طرح ادعای کشف این شبکه در سال گذشته نیز وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شدیداً اعتراض کرد و متعاقباً مسئولان کویتی، هرگونه ارتباط موضوع را با ایران تکذیب کردند. بگفته این مقام آگاه، طرح مجدد این موضوع پس از گذشت یک سال، سوال برانگیز بوده و متضمن اهداف خاصی است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید