برندگان رقابت کریسمسی بازار | اتاق خبر
کد خبر: 306800
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 08:54
نزدیک به نیمی از دستگاه‌های دیجیتال فروخته شده در کریسمس امسال متعلق به شرکت اپل بوده است

اتاق خبر - هر سال که به آخرین روزهایش نزدیک می‌شود و درست در روزهایی که صدای پای بابانوئل به گوش می‌رسد، بازار محصولات دیجیتال رونق خوبی می‌گیرد. سال 2015 هم که همین چند روز پیش به پایان رسید از این روند مستثنا نیست. بازار کریسمس امسال اما گویا یک برنده بزرگ و محبوب داشته است؛ اپل امسال توانست با فاصله زیادی از رقبایش جلو بیفتد و حاکم مطلق بازار محصولات دیجیتال در کریسمس باشد.
جدیدترین بررسی‌های انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی Flurry در این زمینه نشان می‌دهد که کمتر از نیمی از دستگاه‌های دیجیتال فروخته شده در کریسمس امسال متعلق به شرکت اپل بوده است. بر این اساس، 1/ 49 درصد از کل دستگاه‌های دیجیتال شخصی که در کریسمس امسال به فروش رفته، متعلق به شرکت اپل بوده است که این میزان در مقایسه با سهم 3/ 51 درصدی محصولات این شرکت از فروش کریسمس سال گذشته کاهش یافته است. این در حالی است که از هر پنج دستگاه دیجیتال شخصی فروخته شده در کریسمس امسال یک دستگاه متعلق به شرکت سامسونگ بوده است. به این ترتیب 8/ 19 درصد از کل گجت‌های دیجیتالی فروخته شده در فصل تعطیلات سال نوی امسال از محصولات شرکت سامسونگ بوده، در حالی که این سهم در سال گذشته برابر 7/ 17درصد بوده است. ابزارهای موبایل مایکروسافت اما گویا چندان مورد توجه و استقبال قرار نگرفته‌اند. این بررسی‌ها نشان می‌دهد که سهم ابزارهای موبایل شرکت مایکروسافت از فروش کریسمس امسال تنها 2 درصد بوده، در حالی که این سهم در سال گذشته میلادی برابر 8/ 5 درصد بوده است.

جالب است بدانید که شرکت سونی در کریسمس امسال از جمع پنج فروشنده برتر بازار محصولات دیجیتال بیرون افتاد. این در حالی است که شرکت ژیائومی با تکیه بر بازار بزرگ آسیا، برای اولین بار به جمع این پنج شرکت برتر پیوست. شرکت ال جی به سختی توانست فرصت صعود از جایگاه پنج به چهار را به‌دست بیاورد.  اطلاعات جدیدی که از این تحلیل و بررسی به‌دست آمده نشان می‌دهد که با پیگیری 780هزار اپلیکیشن مشخص شد که چه تعداد دستگاه دیجیتال شخصی جدید در کریسمس امسال فعال و در واقع خریداری شده‌اند. Flurry تاکید کرده است که شرکت ژیائومی با سرعت زیادی در حال رشد است. در حالی این شرکت در کریسمس امسال وارد جمع پنج شرکت برتر فروشنده ابزارهای دیجیتال شخصی شده است که کریسمس بزرگ ترین روز هدیه دادن در چین نبوده و برعکس روز مجردها بزرگ ترین روز برای این کار است. حالا ورود ژیائومی به بازار آمریکا می‌تواند رقابت شرکت‌ها در بازار کریسمس را جدی تر و جالب‌تر کند. از نظر فرم محصولات فروخته شده هم کریسمس امسال بسیار مشابه کریسمس سال گذشته بوده است. بیشترین رشد در این زمینه به فبلت‌ها اختصاص دارد. این آمار نشان می‌دهند که 27 درصد از دستگاه‌های دیجیتال جدید فعال شده در کریسمس امسال فبلت‌ها بوده‌اند، در حالی که این سهم در سال 2014 برابر 13 درصد و در سال 2013 برابر 4 درصد بوده است.

در حقیقت در سال‌های گذشته رشد بازار فبلت‌ها به دلیل قیمت گران و بالای تبلت‌ها بود. امسال اما موبایل‌هایی با اندازه کوچک‌تر بیشترین توجه را به خودشان جلب کردند.بررسی‌های این موسسه تحقیقاتی نشان می‌دهد که تفاوت سلیقه میان کاربران سیستم عامل‌های اندروید و iOS جالب توجه است. بر این اساس، اغلب کاربران iOS بیشتر به خرید موبایل‌های هوشمند با اندازه متوسط علاقه دارند، در حالی که کاربران اندروید خرید فبلت‌ها را ترجیح می‌دهند. طبیعتا خرید دستگاه‌های دیجیتال شخصی جدید موج جدید و بزرگی از دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها را با خودش دارد. به این ترتیب Flurry در بررسی‌های مختلف به این نتیجه رسیده است که نصب اپلیکیشن‌های جدید در روز کریسمس امسال در آمریکا نسبت به روزهای عادی در این کشور تا 2/ 2 برابر افزایش پیدا کرد.

 

 
 منبع: دنیای اقتصاد
نظرات
ADS
ADS
پربازدید