طرح اصلاح نژاد دام مورد حمایت قرار می گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 307110
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 12:49
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: طرح اصلاح نژاد دام در کشور مورد حمایت قرار می گیرد و این امرزمینه را برای بهره وری افزایش می دهد.

اتاق خبر: تورج صارمی شامگاه چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات دامداران بابل در مسجد امام علی(ع) حیدر کلای شهرستان ساری بیان کرد: با توجه به هزینه تولید ، کاهش مراتع و استمرار خشکسالی، اصلاح نژاد دام بسیار حائز اهمیت می باشد و این نه تنها کاهش هزینه تولید را به همراه خواهد داشت بلکه در ابعاد مختلف به نفع دامداران خواهد بود.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی گفت: متاسفانه در سال گذشته بخاطر خشکسالی، دامداران ما مشقت های زیادی را متحمل شده اند و امسال هم این وضع با شدت کمتری ادامه یافته است.
وی ادامه داد: متاسفانه ظرفیت مراتع در کشور دچار مشکل می باشد و برای جبران این امر باید اقدامات اساسی صورت گیرد.
وی گفت: سال گذشته 63 میلیون تن خوراک دام در کشور مصرف شده است که این مقدار زیاد، بخاطر خشکسالی بوده است.
صارمی از دامداران خواست با توجه به محدودیت های آب و زمین از تمامی ظرفیت ها به خوبی استفاده شود تا با خروج از خشکسالی بتوانیم روزهای بهتری را برای دامداران داشته باشیم.
وی افزود: ضرورت دارد برای ترویج خوراک های جایگزین از قبیل سرشاخه های نیشکر و خرما و نیز علوفه هایی که نیاز آبی کمتری دارد، فرهنگ سازی شود.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: با توجه به درخواست نماینده مردم بابل در مجلس و پیگیری های وی در وزارت جهاد کشاورزی سهیمه سبوس در استان مازندران افزایش می یابد و این امر می تواند بخشی از دغدغه های دامداران را برطرف کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید