90 درصد از تعمیرگاه‌ها و اتوسرویس‌های تهران در آستانه ضرر دهی هستند | اتاق خبر
کد خبر: 307152
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 15:23
رئیس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه،‌ اتوسرویس‌، توقف‌گاه‌ و پارکینگ‌ گفت: حدود 90 درصد از تعمیرگاه و اتوسرویس‌های تهران در آستانه ضرر دهی هستند و برخی از شعبات اصلی آنها هم در شرف تعطیلی هستند.

اتاق خبر: علیرضا راسی اظهار کرد: متاسفانه دستمزدها و نرخ خدمات تعمیرگاه‌ها و اتوسرویس‌ها متناسب با تورم افزایش نیافته است و این در حالی است که هر ساله شاهد افزایش دستمزد کارگران‌، انواع مالیات‌ها‌، اجاره مغازه‌ و یا دیگر هزینه‌های جاری هستیم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با بیان اینکه دو نوع تعمیرگاه و اتوسرویس‌ داریم گفت: بعضی از آنها زیرمجموعه اتحادیه نیستند و نرخ دستمزد مصوب اتحادیه برای آنها صدق نمی‌کند. راسی ادامه داد: واحدهایی که زیر مجموعه خودروسازان مطرح هستند،‌ از اتحادیه ما نیز مجوز دارند ولی باید ضوابط خاص دیگری را نیز رعایت کنند.

رئیس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه و اتوسرویس در بخشی از سخنان خود با تاکید بر اینکه متاسفانه دستمزد واحدهای ما تناسبی با زحمتی که می‌کشند ندارد عنوان کرد: علی رغم این همه مشکلات واحدها با توجه به اینکه سال‌هاست در این عرصه فعال هستند و تخصص این کار را دارند به فعالیت خود ادامه می‌دهند ولی برخی از واحدها نیز در حال تعطیلی هستند.

راسی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: حدود 600 واحد مجاز تعمیرگاه و اتوسرویس داریم و 150 پارکینگ و حدود 100 کارواش دارای مجوز در تهران فعالیت می‌کنند و تقریبا 300 واحد دیگر نیز در رسته‌های مختلف این اتحادیه در حال اخذ مجوز هستند

وی همچنین تاکید کرد: بازرسانی از اماکن، اصناف‌ و اتحادیه بر روند فعالیت آنها نظارت می‌کنند.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به بحث کمپین نخریدن خودرو که چندی پیش شاهد آن بودیم افزود: این موضوع نشان دهنده عدم مدیریت صحیح مدیران این حوزه بود و مسئولان باید این نگرانی را داشته باشند که اگر خودرویی از کشورهای مختلف یا به عنوان مثال از کشور چین وارد شود‌، باید تعمیرگاه چینی نیز به دنبال آن به کشور وارد شود.

راسی همچنین تاکید کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های ما ساماندهی واحدهای بدون پروانه است که این موضوع نیز در دست بررسی است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید