برگزیدگان جشنواره مردمی فیلم عمار | اتاق خبر
کد خبر: 307232
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 05:01
همزمان با اختتامیه ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار، ضمن تقدیر از خانواده های مدافعین حرم، برگزیدگان این جشنواره در بخش های مختلف اعلام شد.

اتاق خبر- همزمان با اختتامیه ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار، ضمن تقدیر از خانواده های مدافعین حرم، برگزیدگان این جشنواره در بخش های مختلف اعلام شد.

بنابراین گزارش برگزیدگان ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار امشب -۱۵ دی ماه- در سالن حجاب با حضور خانواده های شهدا و هنرمندان جشنواره اعلام شد که به شرح زیر است:

هیات داوران در بخش فیلم های داستانی کوتاه با اهدای لوح افتخار به فیلم "پستوی خالی" اثر داوود جلیلی به دو فیلم "تشویق" به کارگردانی مهدی امینی و "هوادار" به کارگردانی علی دلکاری دو فانوس متعلق به این بخش را اهدا کردند.

مهدی امینی در این بخش پس از دریافت جایزه اش خطاب به مسئولین گفت: حتی اگر رتبه ی اول را در مسائل نظامی داشته باشیم، ولی در مسائل فرهنگی غایب بمانیم، فایده ای ندارد.

هیات داوران در ادامه لوح افتخار فیلمنامه بخش فیلم نیمه بلند را به محمود عرفانی برای فیلم "نامه‌های سنگی" و لوح افتخار بازیگری زن را به سوگل طهماسبی برای بازی در فیلم "هنگامه" اهدا کردند.

همچنین در این بخش امیر داسارگر کارگردان فیلم "هنگامه" فانوس طلایی این بخش را دریافت کرد و حسین ریگی برای فیلم "جاده مرزی" جایزه ی ویژه ی این بخش را دریافت کرد.

در بخش فیلم های داستانی بلند، هیات داوران، لوح افتخار جشنواره را به دو فیلم "تا آمدن احمد" به کارگردانی صادق صادق دقیقی و "خاکستر و برف" به کارگردانی روح‌الله سهرابی اهدا کردند.

همچنین شیده یوسفی لوح افتخار بهترین بازیگری زن را برای بازی در فیلم "فرزانه" دریافت کرد. مهدی محمدی نویسنده و کارگردان این فیلم نیز لوح افتخار فیلمنامه نویسی بخش فیلم داستانی بلند را دریافت کرد.

هیات داوران در پایان فانوس بهترین فیلم داستانی بلند را به پروانه مرزبان، تهیه‌کننده ی فیلم "تا آمدن احمد" اهدا کردند.

در پایان این بخش هیات داوران فانوس ویژه ی این جشنواره را به فرج الله سلحشور به خاطر تلاش برای پرورش نیروهای انقلابی تقدیم کرد. که البته سلحشور به دلیل بیماری در سالن حضور نداشت.

در بخش انیمیشن (موشن گرافیک و موشن کمیک) هیات داوران ضمن تقدیر از "مدرسه تاریخ شفاهی" به کارگردانی مجید آسودگان، لوح تقدیر این بخش را به سه اثر "تحریم" به کارگردانی حامد پاشایی، half man به کارگردانی محمدعلی عسگری و "یادم تو را فراموش" به کارگردانی محمد ناصری فر اهدا کرد. 

همچنین در این بخش دو فانوس به دو اثر "آنچه دادیم،آنچه گرفتیم" به کارگردانی محمدرضا رضاییان و شعیب حسینی و "پول در صدر اسلام" به کارگردانی سید حامد قاسمی و علی رهجو تقدیم گشت.

در ادامه ی بخش انیمیشن (پویانمایی) هیات داوران ضمن تقدیر از دو اثر "بنیان" به کارگردانی مهسا زینبی و revolution به کارگردانی ساجده و زهرا قدیری، لوح افتخار این بخش را به دو اثر "تولد یک رویا" به کارگردانی ایمان یوسفی و "نافرمانی" به کارگردانی محسن صالحی فرد اهدا کرد.

در پایان این بخش سه فانوس طلایی ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار به سه اثر برگزیده ی "بچرخ تا بچرخیم" به کارگردانی رسول آذرگون، "دم جنبونک ها" به کارگردانی محمد خیراندیش دولابی و "دو نفر بر یک مزار" به کارگردانی عبدلامیر سبیعی رسید.

در بخش بهترین برنامه های تلویزیونی نیز، هیات داوران ضمن تقدیر از سه برنامه ی "ثریا" به تهیه‌کنندگی محسن مقصودی، "مهربانو" به تهیه‌کنندگی محمود بابایی و "بگو بخند" به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، لوح افتخار این بخش را به برنامه ی "سرزمین بهار" به تهیه‌کنندگی سعید بشیری اهدا کردند.

همچنین فانوس طلایی این بخش به دو برنامه ی "سوگ در قفس" و "چشمان پر توان" به تهیه‌کنندگی محمد براتی رسید.

هیات داوران در بخش مستند با موضوع جبهه فرهنگی، ضمن تقدیر از دو اثر "آن یک نفر" به کارگردانی سید حمید میرحسینی و "محرم ملکوت" به کارگردانی موسسه نجوای زلال هنر، لوح افتخار این بخش را به دو اثر "مسیر هشت میلیمتری" به کارگردانی محمد صفا و "از ساقه تا صدر" به کارگردانی امیر مهریزدان اهدا کرد.

فانوس طلایی ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار در این بخش نیز به مستند "معلم" به کارگردانی محمد حبیبی مقصود رسید.

هیات داوران همچنین جایزه ی ویژه‌ی خود را به مستند "بار دیگر مردی که دوست میداشتیم" به کارگردانی محمدحسین یادگاری اهدا کرد.

هیات داوران در ادامه در بخش مستند با موضوع "اقتصاد مقاومتی" ضمن تقدیر از سه اثر "فروپاشی" به کارگردانی امیر صلح میرزایی، "همه چیز برای من" به کارگردانی میثم صبوحی و "یک روز،یک زندگی" به کارگردانی محمدصادق رمضانی و علی محمد خانیکی، لوح افتخار این بخش را به مستند "حرکت و برکت" به کارگردانی قدرت باقری اهدا کرد.

فانوس طلایی این بخش نیز به دو اثر "عروس وامنان" به کارگردانی فاطمه مرزبان و "نزدیکتر از نیویورک" به کارگردانی علیرضا بوالی رسید.

در بخش مستند با موضوع "بیداری اسلامی و جهانی" هیات داوران ضمن تقدیر از مستند "سمیر" به کارگردانی سعید فرجی و "مرز بی پایان" به کارگردانی محمد حبیبی منصور، لوح افتخار این بخش را به اثر "ردپای فرشته" به کارگردانی ناصر نادری اهدا کرد.

فانوس طلایی ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش مستند با موضوع بیداری اسلامی و جهانی به فیلم "تنها میان طالبان" به کارگردانی محسن اسلام زاده رسید.

اسلام زاده پس از دریافت جایزه اش، با اشاره به مسایل بحث برانگیز پس از اکران فیلمش،گفت: من همچنان همان محسن اسلام زاده ای هستم که بودم و به دنبال وحدت هستم. لطفا از من حمایت کنید.

در بخش مستند با موضوع "ایران و آمریکا" هیات داوران ضمن اهدای لوح افتخار به سه اثر "نان و هسته‌ای" به کارگردانی حسین مطلبی، "۴۴۴روز" به کارگردانی ایمان گودرزی و"ماجراهای هکتور و سه کله پوک" به کارگردانی سید محسن موسوی، فانوس این بخش را به سه اثر "نسل سوم" به کارگردانی محمد رخشانی صابر، "عدالت آمریکایی" به کارگردانی علی شیرزادیان و "شطرنج با گرگ ها" به کارگردانی علیرضا بوالی اهدا کرد.

هیات داوران در بخش بعدی مستند با موضوع "دفاع مقدس و مدافعین حرم" ضمن تقدیر از دو اثر "ابو وهب" به کارگردانی حسین پالیزدار و "فرمانده جواد" به کارگردانی روح‌الله رفیعی، لوح افتخار این بخش را به دو مستند "معلم" به کارگردانی محسن اردستانی رستمی و "روایت نصر" به کارگردانی حجت‌الاسلام ساسان فلاح فر اهدا کرد.

فانوس طلایی ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش مستند با موضوع دفاع مقدس و مدافعان حرم به اثر "ایرانی های مرتد به کارگردانی حمید عبدالله زاده رسید.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید