بمب باران کردن با بمب خوشه ای صنعا توسط ائتلاف سعودی | اتاق خبر
کد خبر: 307256
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 08:48
سازمان دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که ائتلاف تحت رهبری عربستان مناطق مسکونی در صنعا را روز گذشته با بمب های خوشه ای بمباران کرده است.

سازمان دیده بان حقوق بشر تاکید کرد که ائتلاف تحت رهبری عربستان مناطق مسکونی در صنعا را روز گذشته با بمب های خوشه ای بمباران کرده است.

به گزارش اتاق خبر و  به نقل از روسیا الیوم، دیده بان حقوق بشر اعلام کرد، هنوز معلوم نشده است که بمباران مناطق مسکونی تلفات انسانی هم داشته است یا نه، ولی استفاده از این بمب به صورت بی هدف و کور کورانه نقض قوانین جنگی است.

سازمان مذکور تاکید کرد: استفاده عمدی و گستاخانه از بمب های خوشه ای در مناطق مسکونی جنایت جنگی به شمار می رود.

استیو گوس مدیر برنامه تسلیحاتی دیده بان حقوق بشر در این مورد گفت: استفاده مکرر نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان از بمب های خوشه ای در مرکز شهر، نشان دهنده هدف ایذایی علیه غیر نظامیان است و این جنایت جنگی به شمار می رود، این حملات نشان می دهد که ائتلاف هیچ اهمیتی برای اجتناب از بمباران غیر نظامیان ندارد.

دیده بان حقوق بشر با اشاره به اینکه عکس های گرفته شده در تاریخ ۶ ژانویه در شهر صنعا را بازنگری کرده است، افزود: بدون تردید تصاویر موجود بقایای بمب های خوشه ای را نشان می دهد.

سازمان حقوقی یاد شده تاکید کرد: این بمب های کوچک ساخت آمریکا، از نوع پی ای یو ۶۳ است که علیه افراد و تجهیزات جنگی به کار می رود. تصاویر گرفته شده از بقایای بمب ها نشان می دهد که این بمب در سال ۱۹۷۸ در کارخانه میلان در ایالت تینیسی آمریکا ساخته شده است.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید