ایران رتبه هفتم نانوتکنولوژی | اتاق خبر
کد خبر: 307347
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 18:21
وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش رتبه ایران در نانو تکنولوژی از رده ۵۰ به رده هفتم خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر محمدرضا نعمت زاده در پنجمین دوره جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور با بیان اینکه کیفیت یک امر نسبی و منظور از آن حرکت به سمت تعالی است، اظهارداشت: اگر بخواهیم در مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و اخلاق به درجه کیفیت برسیم، باید از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه های مختلف قابلیت و توانمندی‌های لازم را برای حرکت به سمت کیفیت داریم و باید برای تحقق این امر سرعت خود را افزایش دهیم، افزود: در سال‌های نخست پیروزی شکوهمند اسلامی در بخش علم نانو در جهان مقام پنجاهم را داشتیم و امروز با تلاش متخصصان و دانشمندان کشور در جایگاه هفتم جهان قرار داریم.

نعمت زاده ادامه داد: ما می توانیم از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های لازم برای ارتقای سطح کیفی در تمام بخش‌ها برخوردار شویم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان اینکه امروزه کیفیت در جامعه جهانی جایگاه ویژه ای دارد و ما شاهدیم که در نیم قرن گذشته پیشرفت‌های قابل توجهی در این زمینه حاصل شده است، گفت: چرا به خودمان فکر نمی کنیم که چه عواملی سبب شده است در بخش برترین‌های کیفیت عقب ماندگی هایی داشته باشیم و امروز از روند پیشرفت و دستیابی به کیفیت در جهان عقب مانده باشیم، دنیا در حال پیشرفت و حرکت است و ما نیز در زمینه های مختلف قابلیت های لازم را داریم.

نعمت زاده تصریح کرد: هر چند که از ۵ سال گذشته تقدیر از بانیان کیفیت آغاز شده است اما باید تلاش کنیم در تمام زمینه های زندگی کیفیت را لحاظ کنیم.

وی افزود: کیفیت برخلاف استاندارد که حداقلی از مطلوبیت کالا را در نظر دارد، به طور مستمر به سمت تعالی و بهتر شدن در حرکت است.

همچنین در این مراسم سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ایران هدف انبیا در مدرسه الهی، پرورش انسان های کیفی دانست و خاطرنشان کرد: مهمترین هدف در این عالم تربیت انسان در کمال علم گسترش قسم و عدالت در کره خاکی است و این هدف انبیا الهی است و ما باید با این شاخص خود را ارزیابی کنیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید