قدیمی ترین شرکتهای مشغول به کار! | اتاق خبر
کد خبر: 307561
تاریخ انتشار: 19 دی 1394 - 14:14
اتاق خبر بررسی می کند
شرکت هایی نیز وجود دارند که سابقه حضور آنها در بازار تجارت و اقتصاد به دهه ها و سده ها می رسد.

اتاق خبر - راه اندازی شرکت تجاری و ایجاد یک کسب و کار یکی از کارهایی است که افراد می توانند با سرمایه خود انجام دهند. بسته به نوع تجارت و شم تجاری افراد شرکت های تجاری توانایی ماندن در بازار را دارند. شاید به این دلیل باشد که شرکت های زیادی نمی توانند از نوسانات بازار جان سالم به در ببرند. اما در این میان شرکت هایی نیز وجود دارند که سابقه حضور آنها در بازار تجارت و اقتصاد به دهه ها و سده ها می رسد. با هم نگاهی به قدیمی ترین شرکت های جهان می اندازیم:

کونگوئو گومی (Kongō Gumi)


سال شروع به کار: 578 میلادی حوزه فعالیت: ساخت و ساز
این شرکت ساختمانی ژاپنی گومی قدیمی ترین شرکت دنیا بود که به طور مداوم به کار مشغول بود تا زمانی که به عنوان یک شرکت تابعه از به یک شرکت ساخت و ساز بزرگتر در سال 2006 جذب شد.
مقر اصلی این شرکت در اوزاکا بود. تاریخچه بنیانگزار این شرکت به سال 578 میلادی برمی گردد. زمانی که یکی از مهندسانی که به دعوت شاهزاده شوتوکو برای ساختن معبد شیتن نوجی از باکجو به ژاپن آورده شده بود تصمیم گرفت که در زاگن بماند و کسب و کار خود را آغاز کند.
همانطور که در خانواده های ژاپنی رسم است پسران، دختران و داماد های این خانواده علاوه بر اینکه نام خانوادگی کونگو را داشتند به کار خانوادگی نیز ادامه دادند. با این حال در زمانی که می رفت این شرکت به علت مشکلات مالی به کار خود پایان دهد با شرکت دیگری به نام تاکاماتسو در سال 2006 ادغام و به عنوان شرکت تابعه به حیات خود ادامه داد.

نیشی یاما اونسن کیونکان (Nishiyama Onsen Keiunkan)


سال شروع فعالیت: 705 میلادی حوزه فعالیت: هتل
در 705 میلادی، چشمه های آب گرم طبیعی اطراف نیشیاما به دلیل داشتن تعداد زیادی حمام و چشمه آب گرم که بازدید کنندگان را به خود جلب می کرد بهانه ای شد برای ایجاد مکانی برای استراحت مهمانان شد.
مهمان این هتل در ابتدا سامورایی ها و شوگون ها (فرماندهان نظامی) بودند. تا به امروز در حدود 52 نسل به کار اداره این هتل مشغول بوده اند.
این هتل همچنان مشغول به کار است و علیرغم تغییرات و استفاده از وسایل جدید همچنان ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده است.

اشتیف اشکلر سنت پیتر (St. Peter's Stiftskeller)


سال شروع فعالیت: 803 میلادی حوزه فعالیت: رستوران
این مکان توسط یکی از طرفداران حکومت شارلمانی در سال 803 و در اتریش کنونی شروع به کار کرد. بر اساس اسناد و مدارکی در شهر سالزبورگ اتریش به دست آمده این رستوران، قدیمی ترین رستوران از نوع خود بوده که همچنان مشغول به کار است.

بار شان ( Sean's Bar )


سال شروع فعالیت: 900 میلادی حوزه فعالیت: فروش نوشیدنی

این بار که در شهر اتلون ایرلند قرار دارد از سال 900 میلادی به فعالیت مشغول بوده است. در دهه 1970 هنگامی که کارگران مشغول بازسازی آن بودند به شواهدی برخوردند که نشان از تاریخی بودن آن داشت. در این بازسازی دیواری کشف شد که از مصالح قدیمی متعلق به آن دوران در آن استفاده شده بود. تست کربن نشان داد قدمت چند سکه که در دیوار کشف شده بود، به سال 900 میلادی مربوط می شد. به نظر می رسد که این بار در ابتدا به عنوان یک مهمانخانه در مسیر فلات ساخته شده است.

شاتو دو گولین (Château de Goulaine)


سال شروع به فعالیت: 1000 میلادی حوزه فعالیت: ساخت نوشیدنی الکلی

هیچ کس کاملا مطمئن نیست که کار ساخت نوشیدنی الکلی در شاتو دو گولین دقیقا از چه زمانی آغاز شده اما براساس مدارک و شواهد این کار از سال 1000 میلادی شروع و تا به امروز ادامه یافته است.
شاتو دو گولین چیزی بیش از یک کارخانه ساخت نوشیدنی الکلی است. این کارخانه در حقیقت به عنوان یک قلعه تاریخی در قرن 12 و 16 میلادی بازسازی شد. خانواده گولین از خانواده های معروف فرانسه است. این خانواده در طول جنگ های صلیبی و دیگر جنگ های مذهبی که به دنبال جدایی مذاهب کاتولیک و پروتستان در طول دوران اصلاحات به وجود آمد خدمت کرده است.
این قلعه بیش از 1000 سال متعلق به خانواده گولین بوده است و در این قلعه علاوه تهیه نوشیدنی های الکلی، به عنوان موزه و هنرکده نیز مورد استفاده است.


ترجمه از: محمد حسن گودرزی
منبع: ODDEE

نظرات
ADS
ADS
پربازدید