مرغ ۴۷۰۰ تومان شد | اتاق خبر
کد خبر: 307578
تاریخ انتشار: 19 دی 1394 - 15:42
رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ در سطح شهر تا ۴ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش یافته است و مرغدارن هرکیلوگرم از این محصول را با ۷۰۰ تومان ضرر به فروش می فروشند گفت: مرغداران ورشکسته شدند، مردم دعا کنند.

اتاق خبر: محمد یوسفی اظهار کرد: قیمت مرغ  دوباره در بازار به شدت کاهش یافته است به طوری که مرغداران در فروش هر کیلوگرم مرغ 700 تومان ضرر می‌کنند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود:  قیمت مرغ در بازار  بهمن که به صورت عمده خرید و فروش می شود، 4 هزار و 200 تا 4 هزار و 700 تومان، در میادن میوه و تره بارو 4 هزار و 750 و در سطح شهر 4 هزار و 700 تا 4 هزار و 900 است.

رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: البته در مواردی مشاهده می‌شود که قیمت این محصولات در سطح شهر از ارقام یاد شده بیشتر به فروش می‌رسد که این امر به انصاف فروشندگان ارتباط دارد و ربطی به تولید کننده ندارد.

وی خاطر نشان کرد: مرغ زنده نیز در حالی 3 هزار و 300 تومان به فروش می رسد که این محصول برای تولید کنندگان بدون در نظر گرفتن سود 4 هزار تومان است و تولید کنندگان 700 تومان در فروش این محصول ضرر می کنند.

یوسفی در ارتباط با خرید تضمیمنی مرغ، تصریح کرد:  قیمت خرید تضمینی این محصول 6 هزار و 500 تا 6 هزار و 700 تومان است اما به دلیل اینکه برخی مرغداران شرایط تحویل این مرغ را به شرکت پشتیبانی امور دام ندارند، محصول خود را به دولت نمی فروشند.

وی افزود: مرغداران برای فروش مرغ به این شرکت باید مرغ را به صورت بسته بندی سایز ارائه دهند که این اوامر باعث خودداری برخی از آنها می‌شود.

یوسفی اظهار کرد: عرضه مرغ‌های شرکت پشتیبانی امور دام به قیمت بسیار ارزان در بازار مصرف ، باعث افت قیمت این محصول  و ضرر تولید کنندگان می‌شود.

وی درباره وضعیت صادرات مرغ گفت: صادرات مرغ نیز کم است و نمی تواند تاثیری بر تنظیم بازار این محصول در کشور داشته باشد.

یوسفی گفت: تا مرغ به قیمت واقعی خود می رسد (افزایش می‌باید) جلو صادرات آن گرفته می شود که این امر باعث از دست رفتن و کاهش بازارهای صادراتی شده است.
این مقام مسئول در بخش مرغداری کشور گفت: مرغداران وضعیت مناسبی ندارند و ورشکسته شده اند، از مردم می خواهیم که برای ما دعا کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید