جنین آزمایشگاهی دام توسط شرکت دانش‌بنیان اصفهانی تولید شد | اتاق خبر
کد خبر: 307610
تاریخ انتشار: 19 دی 1394 - 16:36
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: جنین آزمایشگاهی دام توسط شرکت دانش‌بنیان اصفهانی، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تولید شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط‌عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مهدی کشمیری با بیان تولید جنین آزمایشگاهی دام توسط شرکت دانش‌بنیان اصفهانی فکا اظهار داشت: تولید جنین آزمایشگاهی دام در سطحی وسیع از اهداف این شرکت دانش‌بنیان بوده و این فعالیت‌ها به‌منظور تولید نتاج برتر از دام‌های با ظرفیت ژنتیکی مناسب و فریز کردن آن‌ها برای استفاده در شرایط مورد نیاز است.

وی افزود: استفاده از این فناوری به‌منظور بهبود فرآیند تولید مثل دام‌ها در شرایط تنش گرمایی و همچنین کنترل انتقال عوامل بعضی از بیماری‌ها در فناوری‌های رایج دیگر است.

ارتقای کمیت و کیفیت از مهمترین برنامه‌های پروژه تولید جنین‌های آزمایشگاهی است

مدیرعامل شرکت فکا با بیان اینکه این فناوری با همکاری و زیرنظر مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی کشور در حال انجام است، در زمینه مزایای این طرح گفت: استفاده‌ مکرر از یک حیوان ماده‌ برتر ژنتیکی، امکان سریع تست نتاج یک حیوان ماده و کاهش فاصله بین نسل‌ها، افزایش نرخ انتخاب برای صفات کمی و بهبود روند اصلاح نژاد از جمله این مزایا است.

جمشید جلیل‌نژاد با اشاره به آزمایشگاه جنین‌شناسی این شرکت دانش‌بنیان بیان کرد: آزمایشگاه جنین‌شناسی در سال 1391 راه‌اندازی و تجهیز شد که با تولید جنین‌های IVF در سطح پایلوت، هدف‌گذاری‌هایی نیز به منظور افزایش عملکرد کیفی و کمی انجام شد.

وی تصریح کرد: در این راستا ارتقای کمیت و کیفیت از مهمترین برنامه‌های پروژه تولید جنین‌های آزمایشگاهی بوده است.

مدیرعامل شرکت فکا خاطرنشان کرد: انجام تست ژنومیک گاوهای گله فکا به منظور تعیین گاوهای برتر از نظر ژنتیکی به عنوان دام‌ دهنده، تولید جنین‌های تازه به منظور انتقال مستقیم به دام‌گیرنده از دام‌های برتر ژنتیکی و فریز جنین‌های تعیین شده و معمولی و استفاده آسان از آن‌ها در شرایط مزرعه از جمله فعالیت‌های انجام شده در این آزمایشگاه است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید