رییس سازمان فرهنگی هنری به دیدار داوود رشیدی رفت | اتاق خبر
کد خبر: 307774
تاریخ انتشار: 25 دی 1394 - 22:53
محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به دیدار بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون داوود رشیدی رفت.

به گزارش اتاق خبر، در پی کسالت پیش‌آمده برای داوود رشیدی، محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به همراه امیر عبدالحسینی معاون هنری و شهرام کرمی مدیر امور نمایشی سازمان و لوریس چکنواریان با حضور در منزل این بازیگر سینمای ایران با وی دیدار و از نزدیک پیگیر وضعیت این هنرمند شد.

خبرگزاری فارس: رییس سازمان فرهنگی هنری به دیدار داوود رشیدی رفت

صلاحی در این ملاقات بر نقش بی‌بدیل داوود رشیدی در تئاتر ایران تاکید کرد و گفت: نقش و تاثیر داوود رشیدی در هنر نمایش مدرن ایران فراموش نشدنی است. برخی رشیدی را تنها بازیگر می‌دانند اما هنر داوود رشیدی در کارگردانی تئاتر و ترجمه آثار ارزشمند نمایشی برای همیشه در تاریخ هنر این سرزمین ماندگار است.

وی در پایان برای این هنرمند برجسته آرزوی بهروزی کرد و هدیه‌ای از سوی سازمان فرهنگی هنری به خانواده این هنرمند بزرگ اهدا شد.

در این دیدار، احترام برومند همسر داوود رشیدی و از مجریان نامدار و قدیمی صدا و سیما حضور داشت.

ملاقات‌های هفتگی با هنرمندان از جمله برنامه‌های اصلی رییس سازمان فرهنگی هنری است. وی پیش از این با حضور در منزل حسین محجوبی نقاش پر آوازه با این هنرمند دیدار کرده بود.

داوود رشیدی در سال ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. تحصیلات متوسطه را (به دلیل فعالیت‌های دیپلماتیک پدرش) در ترکیه و پاریس به پایان رساند و تحصیلات دانشگاهی را در ژنو ادامه داد و در کنسرواترا ژنو در رشته کارگردانی و بازیگری تئاتر و لیسانس حقوق سیاسی از دانشگاه ژنو فارغ‌التحصیل شد.

رشیدی در مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نشان درجه‌ یک فرهنگ و هنر را دریافت کرد. دومین جشنواره تئاتر شهر نیز با تقدیر ویژه از این هنرمند ارزشمند از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

منبع:فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید