تمهیدات هیات رییسه مجلس برای بررسی هرچه سریع‌تر بودجه و برنامه | اتاق خبر
کد خبر: 308030
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 02:49
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از تمهیدات هیات رییسه مجلس برای تسریع در رسیدگی به لوایح بودجه 95 و برنامه ششم خبر داد.

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از تمهیدات هیات رییسه مجلس برای تسریع در رسیدگی به لوایح بودجه 95 و برنامه ششم خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مهرداد بذرپاش با اشاره به جلسه عصر امروز یکشنبه هیات رییسه مجلس اظهار کرد: در این جلسه چگونگی بررسی بودجه سالانه و برنامه ششم که قرار است از سوی دولت ارائه شود و زمان‌بندی آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: قرار شد به محض ارائه لوایح بودجه و برنامه این لوایح در اختیار کمیسیون‌های تخصصی و نمایندگان قرار بگیرد که 15 روز برای ارائه پیشنهاداتشان فرصت دارند و بعد از آن کمیسیون تلفیق تشکیل خواهد شد که اکثریت اعضای آن انتخاب شده و نهایتا بودجه برای بررسی به صحن علنی مجلس خواهد آمد.

بذرپاش اضافه کرد: قاعدتا بودجه باید 15 آذر تقدیم مجلس می شد و برنامه ششم نیز پیش از آن در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار می گرفت تا بودجه را مبتنی بر برنامه بررسی کنیم و حالا قدری کار دشوارتر است زیرا باید از ابتدای سال 95 بودجه و برنامه هر دو اجرایی شوند.

این عضو هیات رییسه مجلس در پایان گفت که لایحه دائمی شدن برخی احکام برنامه‌های توسعه نیز از اواسط هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید