شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌ زیست در زنجان ایجاد می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 308085
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 03:16
شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست استان زنجان با همکاری ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد می‌شود.

اتاق خبر- شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست استان زنجان با همکاری ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد می‌شود.

بنابراین گزارش یدالله سبوحی، دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره ایجاد این شبکه تخصصی اظهار کرد: در این راستا نشستی در معاونت برنامه ریزی استانداری زنجان با حضور معاون و مدیران استانداری، ریاست انجمن شهر، مدیران شهرداری و دستگاه‌های اجرایی انرژی (شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، شرکت استانی گاز، شرکت برق منطقه‌ای، مدیر شهرک صنعتی) برگزار شد و من با حضور در این جلسه به ضرورت، اهداف و برنامه تشکیل شبکه تخصصی در استان پرداختم.

وی در ادامه افزود: با توجه به ضرورت و اهمیت بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در سطح استان‌ها و ارزیابی پتانسیل آن، ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی تصمیم دارد تا شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست را در استان زنجان و با همکاری تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط ایجاد کند.

دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی تصریح کرد: توسعه ظرفیت علمی و فنی در استان، شناسایی پتانسیل بهینه سازی انرژی و محیط زیست و برنامه‌ریزی برای بالفعل کردن پتانسیل‌ها از طریق حمایت از مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در استان زنجان از جمله اهداف تشکیل این شبکه تخصصی است.

وی در ادامه گفت: ارزیابی پتانسیل بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در سطح استانی ایجاب می‌کند تا شبکه تخصصی متشکل از دستگاه‌های اجرایی، صنایع، شرکت‌های خدمات انرژی، شرکت‌های دانش بنیان و نهادهای پژوهشی و فناوری در استان‌ها سازماندهی شود.

سبوحی با بیان اینکه شناخت مسائل و چالش‌های بهینه سازی انرژی و محیط زیست در سطح استان‌ها یک ضرورت مهم است، ادامه داد: این امر برای پیگیری سیاست‌های دولت و تدوین برنامه اجرایی مشخص و هدفمند است تا بتواند ظرفیت لازم جهت گسترش بازارهای خدمات انرژی و فناوری کارآمد انرژی و محیط زیست و بهره‌برداری از پتانسیل‌های محلی را فراهم کند و در جهت ارتقای سطح کارآیی انرژی و بهره‌وری کل در سطح ملی و ایجاد اشتغال دانش بنیان در استان‌های کشور گام بردارد.

دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی تصریح کرد: دستیابی به اهداف مهم تشکیل شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست با همکاری تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی، بنگاه‌های اقتصادی، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها صورت می‌گیرد.

به گفته وی، مسؤولان دستگاه‌های اجرایی از توسعه فعالیت‌ها در زمینه بهینه سازی انرژی و محیط زیست استقبال کرده و قرار بر این شد تا کارگروه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در چارچوب شورای برنامه‌ریزی استان سازماندهی شود.

سبوحی درباره دیگر موارد تائید شده در این نشست خاطرنشان کرد: حمایت از فعالیت تشکل‌های مردم نهاد در زمینه بهینه سازی انرژی و محیط زیست، سازماندهی کارگروه فنی متشکل از متخصصان در استان، حمایت ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی از فعالیت این کارگروه در زمینه ارزیابی پتانسیل بهینه‌سازی انرژی از جمله موارد مطرح و تائید شده این نشست در استان زنجان بود.

وی گفت: کارگروه فنی استان زنجان در تعامل با کارگروه مطالعات دورنمای انرژی در ستاد خواهد بود و در این فرایند انتقال تجربه و ابزارهای لازم برای تدوین دورنمای بهینه سازی انرژی استان در دسترس کارگروه فنی در استان گیرد.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید