تبعات جبران ناپذیر جدایی شرکت های فورواردر از کریر | اتاق خبر
کد خبر: 308200
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 10:35
در جلسه کمیسیون امور گمرکی و حمل و نقل خانه اقتصاد ایران مطرح شد

در یازدهمین جلسه کمیسیون امور گمرکی و حمل و نقل خانه اقتصاد بر تبعات جبران ناپذیر جدایی شرکت های فوروادر و کریر از یک دیگر تأکید شد.

در ابتدای این جلسه سیمین اردبیلی اصل نایب رییس کمیسیون خانه اقتصاد ایران با بیان اینکه، دیگر اظهارنامه های وارداتی به صورت الکترونیکی و سیستمی عمل می کند عنوان کرد: با وارد کردن کد 14 رقمی در سیستم، در صورت مغایرت داشتن کد با سفارش ثبت شده سیستم اعلام خطا می کند، در حالی که تا چندی پیش چنین نبود.

وی افزود: این امر می تواند اتفاق خوبی برای شفاف سازی هر چه بهتر در زمینه امور گمرکی باشد.

در ادامه محمود رستم افشار رییس کمیسیون امور گمرکی خانه اقتصاد گفت: سیستم اینترنتی به شرط اینکه بسترهای آن فراهم باشد می تواند مفید واقع شود و هر چه به سمت سیستمی شدن حرکت کنیم می توانیم خود را با پیچیدگی های دنیای امروز تطبیق دهیم.

وی ادامه داد: زمانی که سیستم پاسخگوی نیازها باشد دیگر هزینه های اضافی حذف خواهد شد.

در ادامه محمدعلی کارگشا عضو کمیسیون امور گمرکی با بیان این امر که آیین نامه شرکت های کشتیرانی مجوز ترانزیت خارجی بدون ضمانت را می دهند اعلام کرد: در این آیین نامه ذکر شده " انجام تشریفات ترانزیت کالا اعم از ترانزیت خارجی و داخلی مجاز می باشد" ، که این امر با کار ویژه شرکت های کشتیرانی مغایر است.

وی ادامه داد: شرکت های کشتیرانی بدون هیچ ضمانتی در اتاق بازرگانی همانند یک شرکت بین المللی حمل و نقل ترانزیت خارجی انجام می دهند .

وی تصریح کرد: این در حالی است که به شرکت های کشتیرانی اجازه پشت نویسی قبوض انبار هوایی نیز داده شده است که این خلاف مقررات می باشد.

کارگشا تأکید کرد: در ایران مجوز فورواردری صادر نمی شود، در واقع مجوزهای موجود اعم از مجوز کشتیرانی که سازمان بنادر صادر میکند، مجوز حمل و نقل بین المللی که سازمان پایانه ها صادر می کند و مجوز هوایی که سازمان هواپیمایی کشور صادر می کند که تنها وظیفه آن ها صدور بارنامه های هوایی است.

در ادامه محمود رستم افشار رییس کمیسیون امور گمرکی خانه اقتصاد گفت: شرکت های کشتیرانی رسماَ اجازه ترانزیت خارجی و پشت نویسی قبض انبار هوایی را ندارند؛  در واقع همان طور که از نام آن پیداست فعالیت آن ها باید بندر به بندر باشد.

وی ادامه داد: شرکت های کشتیرانی به دلیل داشتن بیش ترین میزان حجم کالاها در حمل و نقل بین المللی رقمی بالغ بر85 درصد، قدرت بالایی دارند.

رستم افشار تصریح کرد: در چرخه تجارت بین الملل 3 عامل صاحبان کالا، کریر و فورواردرها وجود دارند که این قاعده در تمام دنیا مشترک است، در این چرخه صاحبان کالاها با فورواردرها برای حمل کالاهایشان  قرارداد امضا می کنند و فورواردرها از طریق کریرها این خدمات را به صاحبان کالا ارایه می دهند.

رییس کمیسیون امور گمرکی خانه اقتصاد با اشاره به استفاده شرکت های کشتیرانی از مجوز ترانزیت خارجی اعلام کرد: این بخش مربوط به قسمت فورواردینگ کشتیرانی است؛ که بخش مجزایی است اما شرکت های کشتیرانی به طور عام از این مجوز استفاده می کنند.

در ادامه محمدعلی کارگشا در راستای صحبت های رستم افشار ادامه داد: شرکت های حمل و نقل بین المللی ضمانت های سنگینی در اتاق بازرگانی برای ترانزیت کالاهی خارجی به امانت می گذارند این در حالی است که این شرکت ها از این قاعده تا حدی مستثنی هستند.

این عضو کمیسیون امور گمرکی خانه اقتصاد تأکید کرد: از نظر من گمرک در این مسایل مقصر است، چرا که با مبهم گذاشتن بندهای آیین نامه مانعی برای فعالیت این شرکت ها ایجاد نکرده است.

در ادامه محمود رستم افشار در خصوص لزوم جدایی و یا مکمل بودن شرکت های فوروادر و کریر گفت: هر یک از شرکت های حمل و نقل بین المللی می توانند در همه زمینه های حمل و نقل بین المللی اعم از کشتیرانی، هوایی، ریلی فعالیت کنند.

وی ادامه داد: در واقع در شرکت فورواردری کریر هم باید حضور داشته باشد تا در صورت لزوم بتوان از آن استفاده کرد.

رستم افشار تصریح کرد: برنامه اصلی را فورواردرها صادر می کنند چراکه کریرها قابلیت صدور این بارنامه ها را ندارند، بنابراین توأم بودن این فعالیت ها و درآمیختگی شرکت های فورواردری و کریری با یک دیگر غیر قابل انکار است.

وی گفت: گرچه امکان جداسازی این شرکت ها از یک دیگر وجود دارد اما از نظر من جدا بودن این این ها تبعات فراوانی را به همراه خواهد داشت.

در ادامه محمد نبی جوانمردی دیگر عضو کمیسیون امور گمرکی خانه اقتصاد در خصوص طرح جامع حمل و نقل اعلام کرد: هیچ طرحی در بخش راه و ترابری شروع نخواهد شد مگر این که در طرح جامع حمل و نقل بررسی شده باشد.

وی افزود: تا امروز این طرح جامع عملیاتی نشده است و امیدی نیز به عملیاتی شدن آن وجود ندارد، چراکه در کشور دیدگاه نمایندگان منطقه ای است و دیدگاه ملی به هیچ عنوان جایگاهی ندارد.

 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید